Systemy Insert – rozwiązania (zestawy) dla biur rachunkowych

W artykule przeczytasz między innymi o:

  1. Zestaw InsERT nexo
  2. Zestaw InsERT GT

Dla każdej branży istnieje dedykowany zestaw programów wspomagających funkcjonowanie wszystkich aspektów firmy. Podobnie jest z biurami rachunkowymi, z myślą o których powstało oprogramowanie InsERT. Jakie systemy najlepiej sprawdzają się w pracy księgowej? 


Do obsługi księgowości swoich klientów stworzono dwa zestawy programów: InsERT nexo oraz InsERT GT. Obydwa składają się z programów, które wspierają obsługę firm w zakresie księgowości oraz kadr i płac. W zestawie InsERT nexo znajdziemy następujące programy: Rewizor nexo, Rachmistrz nexo i Gratyfikant nexo. Natomiast InsERT GT wyposażony jest w Rewizor GT, Rachmistrz GT i Gratyfikant GT. Przyjrzyjmy się poszczególnym programom i ich specyfikacją.

Zestaw InsERT nexo

Rewizor nexo to nowoczesny system wspomagający prowadzenie pełnej księgowości. Pozwala na wygodną i szybką, a jednocześnie intuicyjną obsługę. Program wspiera księgowych od zarządzania planami kont, dekretacji i księgowania, poprzez ewidencje VAT, pojazdów, umów i płac, obsługę środków trwałych, po wystawianie deklaracji skarbowych, operacje kasowe i operacje na rachunkach bankowych oraz ewidencjonowanie i rozliczanie rachunków.

Rachmistrz nexo to system obsługi uproszczonej księgowości, czyli księgi przychodów i rozchodów lub ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych. Program został wyposażony w szereg rozbudowanych funkcji ułatwiających prowadzenie księgowości (od ewidencji VAT, umów i płac, środków trwałych i pojazdów, przez wystawianie deklaracji skarbowych i ZUS, operacje kasowe i operacje na rachunkach bankowych, po rozliczanie rozrachunków). Zaletami programu są m.in. automatyczna dekretacja dokumentów oraz elastyczna obsługa finansów i rozrachunków.

Gratyfikant nexo to system przeznaczony do kompleksowej obsługi kadr i płac w małych oraz średnich firmach, a także w biurach rachunkowych. Intuicyjny interfejs i automatyzacja wielu czynności znacznie przyśpieszają pracę, a duża elastyczność daje szerokie możliwości konfiguracji. System zawiera wszystkie funkcje niezbędne w dziale kadr i płac – od prowadzenia rozbudowanej ewidencji osobowej i wystawiania umów o pracę i umów cywilnoprawnych, przez planowanie i naliczanie wynagrodzeń, po generowanie rozliczeń z urzędem skarbowym i ZUS oraz wystawianie różnych dokumentów kadrowo-płacowych.


Zestaw InsERT GT

Rewizor GT to profesjonalny system finansowo-księgowy dla małych i średnich przedsiębiorstw. Program stworzony jest w oparciu o Ustawę o Rachunkowości oraz dostosowany do wymogów Unii Europejskiej. Przeznaczony zarówno dla samodzielnych księgowych, jak i biur rachunkowych. Wyposażony jest we wszystkie niezbędne funckje: administrowanie planami kont, dekretację i księgowanie, zarządzanie rozrachunkami czy obsługę środków trwałych. Prosty w obsłudze, wygodny oraz bardzo szybki do opanowania.

Rachmistrz GT to rozwiązanie dla firm prowadzących księgę przychodów i rozchodów oraz płatników podatku zryczałtowanego. System doskonałe nwspomaga przedsiębiorstwa samodzielnie dokumentujące działalność gospodarczą, jak i biura rachunkowe. Do zestawu dołączany jest bezpłatnie program mikroGratyfikant GT, który umożliwia podstawowa obsługę płac.

Gratyfikant GT to system kadrowo-płacowy polecany osobom, które w małych i średnich firmach zajmują się sprawami kadrowo-płacowymi, a także biurom rachunkowym. Program posiada wiele rozbudowanych funkcji i umożliwia prowadzenie ewidencji osobowej w firmie, wystawianie różnego rodzaju umów, ewidencjonowanie wypłat i rachunków. Gratyfikant GT współpracuje z programem Płatnik.


Wszystkie poszczególne programy można w ramach zestawu zintegrować ze sobą, co ułatwia całościową obsługę i zarządzanie klientami. Ponadto wszystkie programy pozwalają na szybką wymianę danych z programami używanymi przez klientów (Subiekt nexo, Subiekt GT, Subiekt 123, Gratyfikant nexo, Gratyfikant GT).