Systemy zarządzania firmą handlową – mała, średnia i duża firma

W artykule przeczytasz między innymi o:

  1. System do zarządzania dla małej firmy
  2. A jaki program do zarządzania wybrać dla średniej wielkości firmy?
  3. Duża firma 


Program do zarządzania sprzedażą i magazynem powinien być dopasowany do wielkości przedsiębiorstwa. Dzięki temu w oprogramowaniu pojawią się jedynie opcje i funkcję, które w rzeczywisty sposób wspomagają naszą pracę. Naszą ofertę podzieliliśmy tak, aby każda firma handlowa dopasowała system do swoich potrzeb i realnych wymagań.

System do zarządzania dla małej firmy

Mała firma wymaga dobrze dobranego programu do zarządzania systemem handlowo-magazynowym. Zanim zdecydujemy się na program warto odpowiedzieć sobie na kilka kluczowych pytań, które pomogą nam wybrać najlepiej dopasowany produkt. Czy ważna dla nas jest możliwość pracy zdalnej? Czy planujemy w firmie tylko jedno czy więcej stanowisk sprzedażowych? Jakich raportów oczekujemy od systemu? Dzięki odpowiedziom łatwiej będzie dobrać system, który spełni wszystkie nasze wymagania. Dodatkowo warto uwzględnić zakładaną szybkość sprzedaży oraz posiadaną lub potrzebną infrastrukturę informatyczną w firmie. Istotnym kryterium wyboru programu są także jej plany rozwojowe i możliwość współpracy z dodatkowym oprogramowaniem, np. księgowym, kadrowym, czy CRM.

A jaki program do zarządzania wybrać dla średniej wielkości firmy?

Przedsiębiorstwa, które możemy określić mianem średniej wielkości lub też w fazie dynamicznego rozwoju potrzebują zdecydowanie więcej funkcjonalności do zarządzania. Przede wszystkim bardzo ważna jest możliwość modyfikacji i dostosowywania do indywidualnych, zmieniających się wymagań. W większych firmach częściej spotykamy bardziej złożoną strukturę organizacji, więcej stanowisk, produktów czy transakcji. Poprawnie przeprowadzone wdrożenie powinno być poprzedzone audytem procesów występujących w organizacji firmy. Następnie wszystkie zoptymalizowane procesy należy w ramach personalizacji systemu informatycznego przełożyć na procedury wybranego programu. Dla usprawnienia działań wspierających procesy biznesowe w średnich firmach proponujemy programy, które można zmodyfikować specjalnie dla klienta. Pozwala na to modułowość oraz odpowiednia parametryzacji zawartych w systemach funkcjonalności.

Duża firma 

W dużym przedsiębiorstwie dobrze dobrane oprogramowanie pełni kluczowe zadanie w zwiększeniu efektywności działania oraz zwiększeniu konkurencyjności. Obecnie jednym z najistotniejszych elementów poprawy efektywności są właściwie dobrane narzędzia wspomagania informatycznego. Na oprogramowaniu w tym przypadku „ciąży” jeszcze większa odpowiedzialność. Jego idealny dobór ma niezwykle ważne zadanie. Decyzje na etapie wyboru i realizacji projektu wdrożeniowego powinny być podejmowane z uwzględnieniem istotnych kryteriów. Najważniejsze z nich to m.in.

  • zgodność ze specyfiką organizacji,
  • skalowalność,
  • bezpieczeństwo systemu,
  • zgodność definicji, pojęć, oznaczeń, określeń itd. z nomenklaturą przyjętą w organizacji,
  • wiarygodność i rzetelność przechowywanych w systemie danych.

Wybór odpowiedniego oprogramowania jest tym ważny, że bezpośrednio przyczynia się do optymalizacji kosztów, wzrostu efektywności oraz zwiększenia przewagi konkurencyjnej.