Subiekt 123 – w prostocie siła, czyli aplikacja dla wszystkich

W artykule przeczytasz między innymi o:

  1. Bogate możliwości programu Subiekt w sam raz dla małych przedsiębiorców
  2. Kartoteki, terminarze i zestawienia w programie Subiekt
  3. Subiekt - aplikacja rozwojowa i nagradzana

Mówiąc o produktach firmy InsERT, podkreślamy często ich zaawansowanie technologiczne, wszechstronność czy wielofunkcyjność. Warto jednak zauważyć, że siłą programów insertowskich są także prostota, przejrzysty interfejs, łatwość obsługi. Z założenia mają to być narzędzia, które usprawniają pracę, a nie powodują ból głowy użytkownika. Taką przyjazną dla odbiorcy aplikacją jest Subiekt, służący do wystawiania faktur, prowadzenia kartotek towarów i usług oraz zarządzania danymi klientów.

Bogate możliwości programu Subiekt w sam raz dla małych przedsiębiorców

Subiekt przeznaczony jest przede wszystkim dla niewielkich firm, jednakże jego funkcjonalność może imponować. Wystawienie faktury czy paragonu z pomocą aplikacji zajmuje kilkadziesiąt sekund. Jest szybkie dzięki wykorzystaniu uprzednio wprowadzonych danych klientów i listy produktów. Co więcej, dokumenty finansowe mogą być wystawiane w obcej walucie i drukowane w językach angielskim i niemieckim. Inną ważną funkcją aplikacji jest możliwość gromadzenia informacji o klientach w jednym miejscu. Dane te łatwo jest dodawać, edytować i usuwać. Pod jednym kliknięciem użytkownik znajdzie m.in. takie informacje jak dane teleadresowe, numer konta bankowego, termin płatności, wysokość przyznanego rabatu czy dokładny opis klienta. Aby proces wyszukiwania potrzebnych informacji uprościć, można je szybko pobrać z bazy GUS. Subiekt 123 pozwala także łatwo zarządzać danymi usług oraz towarów, które da się także przypisać do poszczególnych, indywidualnie stworzonych grup.

Kartoteki, terminarze i zestawienia w programie Subiekt

Dla użytkowników pragnących uporządkować swoją pracę producent przygotował rozmaite funkcje aplikacji. I tak Subiekt stwarza możliwość generowania najrozmaitszych zestawień, dzięki którym użytkownik w pełni kontroluje swój biznes. Są to m.in. bilans, sprzedaż w okresie, sprzedaż według klientów, sprzedaż według produktów oraz płatności nierozliczone. Wszystkie te zestawienia można eksportować do pliku CSV i PDF. Z kolei wszystkim, którzy chcą sumiennie pilnować rozliczeń, aplikacja zapewnia terminarz płatności. Po wstępnym określeniu i wprowadzeniu do programu parametrów działalności firmy, związanych np. z płaceniem podatków, oraz terminów płatności, Subiekt będzie wyświetlał odpowiednie informacje z przypomnieniem, kiedy trzeba uregulować składki ZUS, należności wobec Urzędu Skarbowego oraz wobec kontrahentów. Dodatkowo, aplikacja jest przygotowana do obsługi dokumentów Jednolitego Pliku Kontrolnego. Pozwala na generowanie plików JPK_VAT (Jednolity plik kontrolny dla ewidencji sprzedaży VAT) oraz JPK_FA (Jednolity plik kontrolny dla faktur VAT).

Subiekt - aplikacja rozwojowa i nagradzana

Doceniając możliwości Subiekta, nie należy zapominać, iż jest to program, który można rozbudowywać wraz z rosnącymi potrzebami firmy. Aplikacja ma bowiem charakter modułowy, a więc każdy użytkownik może wybrać odpowiadające mu w danym momencie elementy. Obecnie do dyspozycji są:

− moduł fiskalizacja (możliwość drukowania paragonów fiskalnych)

─ moduł użytkownik + (możliwość korzystania z aplikacji przez trzech dodatkowych pracowników, z których każdy loguje się na swoje indywidualne konto).

Ponadto Subiekt został zintegrowany z programami księgowymi InsERT nexo, dzięki czemu dokumenty, które zostały wystawione za pomocą aplikacji,  mogą natychmiast trafić do biura rachunkowego.

Wszystkie te zalety Subiekta sprawiły, że całkiem niedawno program został nagrodzony przez małe i średnie firmy, które przyznały mu tytuł Turbiny Polskiej Gospodarki 2017 w kategorii oprogramowanie. Niech ta informacja będzie dla Państwa zachętą do korzystania z najnowszego produktu systemu Subiekt!

                                                                                              Marcin Ciupek