Oprogramowanie InsERT dla biur rachunkowych

W artykule przeczytasz między innymi o:

  1. Dlaczego InsERT
  2. Portal Biura – nowość w ofercie InsERT
  3. Dla biura rachunkowego
  4. Dla klienta


Programy firmy InsERT od wielu lat z powodzeniem pracują dla mikro-, małych oraz średnich firm z różnych sektorów gospodarki. Ich założeniem jest usprawnienie pracy firm, a także pilnowanie wszystkich zmian w przepisach. Dzięki temu znajdują uznanie wśród księgowych i biur rachunkowych, a także działów kadrowo-płacowych.

Programy przeznaczone do obsługi księgowości i finansów w firmie to m.in. Rachmistrz, Rewizor. Sprawy kadrowo-płacowe uzupełniane są przez program Gratyfikant. Do rodziny programów InsERT należy również Subiekt, który służy do obsługi sprzedaży, fakturowania i gospodarki magazynowej. Wybór odpowiedniego oprogramowania do zarządzania firmą to decyzja, która jest w stanie znacznie uprościć procesy zachodzące w firmie. To także niezbędny element w przypadku pracy biura rachunkowego.

Dlaczego InsERT

Wymienione programy charakteryzują się szeregiem zalet. Jedną z największych jest to, że oprogramowanie na bieżąco jest dostosowywane do przepisów. InsERT to duża firma o ugruntowanej pozycji, która wie, co się liczy w branży. Stale dba, aby jej programy były dostosowane do rzeczywistych problemów księgowych i biur rachunkowych. W tym momencie jest w stanie obsługiwać nowy formularz JPK_V7, PPK, czy też elementy związane z RODO. Oznacza to, że biuro rachunkowe jest w stanie nadążać ze wszystkimi zmianami. Nowości są w programach wprowadzane na bieżąco.

Na potwierdzenie tych słów przytoczyć możemy dwie najświeższe sytuacje dotyczące zmian w przepisach. Mowa tutaj o nowym pliku JPK_V7 oraz PPK, które w programach funkcjonowały na długo przed datą wejścia zmian. Użytkownik ma więc do dyspozycji narzędzia, by wszystko kontrolować zgodnie z przepisami i nie zostać pozostawiony samemu sobie.

Zaletą InsERT jest również jego prosta obsługa i intuicyjność. Początkujący pracownik, który do tej pory nie pracował na tym oprogramowaniu, nie potrzebuje wiele czasu na poznanie wszystkich szczegółów obsługi. Oprogramowanie szczyci się dużą liczbą wdrożeń. Dość powiedzieć, że wg zapewnień producenta korzysta z niego niemal 13 tysięcy biur rachunkowych w Polsce. Oznacza to, że nie może być zbyt trudny w obsłudze, skoro korzysta z niego tak wielu klientów.

Popularność InsERT to również element, który wpływa na jego korzystne postrzeganie. Dzięki temu oprogramowanie niemal nie posiada błędów, a nawet jeśli takie się pojawią, to poprzez wielu użytkowników są szybko identyfikowane i usuwane. Warto dodać, że od 2007 roku na programach z linii GT prowadzi się nauczanie w szkołach średnich o profilu ekonomicznym. Dzięki temu wielu potencjalnych pracowników ma już opanowaną pracę na tym oprogramowaniu, co w konsekwencji pozwala mniej czasu poświęcać na szkolenia.

Portal Biura – nowość w ofercie InsERT

W ostatnim czasie InsERT jeszcze bardziej wspiera biura rachunkowe i przygotowuje dla nich narzędzia. Dowodem tego jest powstanie Portalu Biura, który jest miejscem kontaktu klienta z biurem rachunkowym. Jest to aplikacja internetowa zintegrowana z programami księgowymi dla biur rachunkowych, czyli Rewizorem oraz Rachmistrzem GT/Nexo i Gratyfikantem.

Dla biura rachunkowego

Najważniejszą zaletą korzystania z Portalu przez biura rachunkowe jest oszczędność czasu. Aplikacja zapewnia wczytywanie przesłanych przez klienta dokumentów do programu księgowego oraz wysyłanie raportów finansowo-księgowych. Umożliwia również informowanie klientów o terminach podatkowo-składkowych, wysyłkę raportów czy konieczności dostarczenia dokumentów. Co ciekawe, klient może otrzymać powiadomienie zarówno poprzez e-mail, jak i SMS-em.

Dla klienta

Korzystanie z aplikacji przez klientów jest również nastawione na oszczędność czasu. Portal pozwala wysłać dokumenty do biura rachunkowego (również jako pdf lub w formie zdjęcia z telefonu), a następnie śledzić status księgowania. Klient, w przypadku błędu na dokumencie, może otrzymać odpowiednią informację na ten temat, a także wskazówki, w jaki sposób przesłać go poprawnie. Z kolei powiadomienia przypominają o nadchodzących terminach i ważnych datach z kalendarza podatkowo-składkowego.

Portal Biura jest w szczególności polecany dla wszystkich, którzy chcą wprowadzić komunikację z biurem rachunkowym na jeszcze wyższy poziom. To rozwiązanie, które usprawnia codzienną pracę – przyspiesza ją i zmniejsza ryzyko popełnienia błędów.

Całą ofertę programów InsERT możecie zobaczyć na stronie https://www.escsa.pl/insert

Wdrożenie oprogramowania do zarządzania biurem rachunkowym nie jest skomplikowane i nie należy się go bać. Może natomiast przynieść same korzyści. Nasi specjaliści chętnie pomogą w procesie wdrożenia. Warto dodać, że jesteśmy jedynym w Małopolsce Autoryzowanym Partnerem InsERT, a nasze doświadczenie podkreślają liczne realizacje.

A jeśli macie dodatkowe pytania, zapraszamy do kontaktu. Chętnie podpowiemy w wyborze oprogramowania, nie tylko dla biura rachunkowego, ale także dla każdego innego rodzaju działalności.

Zapraszamy!

Kontakt do nas:

tel. (12) 656-51-58 lub e-mail: sprzedaz@escsa.pl