W artykule przeczytasz między innymi o:

  1. Oprogramowanie do zarządzania hotelem
  2. Kasa fiskalna online dla hotelu
  3. Serwis i pomoc techniczna


Nowoczesne rozwiązania w branży hotelarskiej

Oprogramowania do zarządzania hotelem oraz kasy fiskalne online, to dwa elementy, które obecnie są niezbędne w przypadku działalności w branży hotelarskiej. W jednym przypadku wynika to ze znacznego usprawnienia pracy i integracji z zewnętrznymi serwisami, w drugim z obowiązujących przepisów fiskalnych.

Prowadzenie hotelu jest wielozadaniowym procesem, który wymaga od właściciela kontroli nad różnymi gałęziami działalności. W tym zakresie nietrudno się dziwić, że zdecydowania większość z nich korzysta w swojej pracy z oprogramowania do zarządzania hotelem, które jest w stanie zsynchronizować wielorakie elementy jego funkcjonowania.

Oprogramowanie do zarządzania hotelem

Systemy informatyczne mają wiele zalet. Umożliwiają automatyczną rezerwację pokoi, dbają o właściwy obraz stanów magazynowych, a także administrują harmonogramami pracy, parkingiem etc. Przy obecnym rozwoju branży hotelowej trudno sobie wyobrazić funkcjonowanie obiektu, który umożliwia rezerwację pokoi przy pomocy kilku platform oraz zatrudnia kilkudziesięciu pracowników, a który jednocześnie nie stosuje żadnego oprogramowania.

Wybierając program do obsługi danego obiektu należy zastanowić się nad jego możliwościami. Dobrze działające systemy do zarządzania powinny umożliwiać elastyczne dopasowanie do wymagań jakie są stawiane przez gospodarzy obiektu. Nie bez znaczenia pozostaje także łatwość obsługi programu, a także obsługa techniczna ze strony producenta.

Kasa fiskalna online dla hotelu

Z kolei zastosowanie urządzenia fiskalnego online w branży hotelarskiej to wymóg najnowszych przepisów w tym zakresie. W ich świetle wszystkie obiekty, które świadczą usługi w zakresie krótkotrwałego zakwaterowania muszą ewidencjonować swoje transakcje przy użyciu urządzenia online. Nakłada to na ich właścicieli obowiązek wymiany aktualnego urządzenia do 1 lipca 2020 roku.

Praca z takim urządzeniem nie będzie zbytnio różniła się od pracy na tym dotychczasowym. Dane będą jednak automatycznie przesyłane do Centralnego Repozytorium Kas, co w założeniu Ministerstwa Finansów ma uszczelnić system podatkowy. Jaka więc powinna być kasa fiskalna online dla hotelu?

Przede wszystkim powinna być dopasowana do skali działalności podobnie jak z oprogramowaniem – wszystko zależy od tego ilu mamy klientów. Im więcej tym jej możliwości powinny być bardziej zaawansowane.

Serwis i pomoc techniczna

Zarówno przy wyborze oprogramowania do hotelu jak i urządzenia fiskalnego warto sprawdzić jak mają się sprawy z wdrożeniem i ewentualnymi naprawami urządzeń. Firma dostarczająca nie powinna bowiem zajmować się jedynie sprzedażą danego pakietu, ale kompleksowo obsługiwać całe zamówienie. Znacznie usprawni to proces wprowadzenia nowych elementów w naszym przedsiębiorstwie.

Biorąc pod uwagę wszystkie te elementy, dostosowanie hotelu do najnowszych zmian zaczyna się na długo przed zakupem. Zaczyna się już w momencie wyboru dostawcy. Warto zaznaczyć, że W dobrych Systemach kompleksowo zajmujemy się wdrażaniem oprogramowania do zarządzania przedsiębiorstwem, a także sprzedażą kas fiskalnych. Gdy dołączy się do tego nasz serwis fiskalny i profesjonalne doradztwo wdrożeniowe rysuje nam się obraz kompleksowej obsługi dla hoteli.

A jeśli i Ty masz wątpliwości dotyczące tego, co będzie najlepsze dla Twojego hotelu zgłoś się do nas!

Kontakt do nas

tel. (12) 656-51-58 lub sprzedaz@escsa.pl