Gratyfikant GT to program odpowiadający za system kadrowo-płacowy, który zajął miejsce Gratyfikanta 3. Swoje zastosowanie znajdzie on zarówno w biurach rachunkowych jak i małych oraz średnich przedsiębiorstwach. Obsługa programu Gratyfikant GT nie sprawia większych problemów, a nowoczesność jego interfejsu na pierwszym miejscu stawia wygodę pracy użytkownika. 

Program Gratyfikant GT jest oczywiście częścią składową systemu InseERT GT, co oznacza, że bez problemu podejmuje on pracę z innymi programami producenta tj. Rachmistrz GT (pozwala on prowadzić księgi przychodów i rozchodów) oraz Rewizor GT (odpowiada on za system finansowo- księgowy). Osoby związane z InsERT’em  od dłuższego czasu mają możliwość przeniesienia swoich danych ze starszych wersji systemu oraz tych zawartych w systemie Płatnik.

gratyfikant gt

Jakie możliwości daje Gratyfikant GT

Z punktu widzenia użytkowników programu najistotniejsza wydaje się być możliwość samodzielnej obsługi zarówno kadr i płac oraz przystosowanie do pracy w biurach rachunkowych. Atutem jest także strona główna programu, która została zaprojektowana w taki sposób, by użytkownicy widzieli nie tylko sumaryczne podliczenie miesiąca, ale tez informacje o niewykonanych czynnościach. Funkcje Gratyfikanta GT umożliwiają wystawianie rozmaitych deklaracji skarbowych tj. PIT-8AR, PIT-11/8B, PIT-4, PIT-4R, PIT-36, PIT-37, PIT-40, PIT-36L oraz ZUS m.in.: RSA, RCA, RZA, DRA. Ponadto program pozwala użytkownikom na prowadzenie ewidencji osobowej przedsiębiorstwa, tworzenie umów, czy ewidencjonowanie rachunków i wypłat.

Dzięki spisowi pracowników zawartemu w Gratyfikancie GT przedsiębiorcy mają wgląd m.in. do badań lekarskich, kursów bhp, historii zatrudnienia itp. Ponadto użytkownicy mogą kontrolować katalog umów o pracę z uwzględnieniem elastycznego mechanizmu odpowiadającego za system wynagrodzeń (zawarte są w nim np. globalne, ale także indywidualne składki płacowe).

Prawidłowe zarządzanie ewidencją czasu pracy pozwala natomiast wyliczyć odpowiednie składniki w wypłatach oraz zasiłki w rachunkach. W rejestracji czasu pracy pracownika zawarte są m.in. godziny nocne, nadgodziny, rozliczanie miesięczne lub okresowe czy godziny absencji. Dostępny jest także spis nieobecności, który funkcjonuje zarówno względem osób zatrudnionych na umowę o pracę, jak i osób zatrudnionych w oparciu o umowę cywilnoprawną. Niewątpliwie ułatwieniem dla pracodawców jest elastyczny model wynagrodzeń – daje on wiele możliwości podczas tworzenia, zarządzania, a także w czasie naliczania wynagrodzeń dla pracowników.

Rozliczanie ewidencji czasu pracy, prowizji, akordów, naliczeń, potrąceń i potrąceń komorniczych w dowolnej liście płac, rozbudowany analizator wypłat to także zakres możliwości Gratyfikanta GT.

gratyfikant gt

Zarówno dla biur rachunkowych, jak i doradców podatkowych, przygotowana została specjalna oferta, która umożliwia zakup programu w zestawie i co najważniejsze w promocyjnej cenie.

Gratyfikant GT parametry

Należy jednak pamiętać, że program Gratyfikant GT do wykazania się w pełni swoimi możliwościami potrzebuje ze strony użytkowników kilku udogodnień tj. komputera z procesorem minimum 1 GHz, a także minimum 1 GB pamięci operacyjnej RAM. Dla prawidłowego funkcjonowania istotne jest także ilość wolnego miejsca na dysku twardym dla instalacji klienckiej (potrzeba go około 1,5 GB­). Systemem, który idealnie sprawdzi się w przypadku tego programu będzie system operacyjny Windows 8, Windows 8.1, Windows 10, Windows Server 2012, Windows Server 2012 R2, Windows Server 2016; Windows Server 2019. Wśród proponowanych rozwiązań systemowych odpowiadających za bazę danych pojawia się Microsoft SQL Server 2008 R2, 2012, 2014 (polecany klientom, którzy posiadają system starszy niż Windows 8), 2016, 2017.

Warto dodać, że Gratyfikant GT to program, który zyskuje zdecydowanie większe możliwości, dzięki rozszerzeniom funkcjonalnym – zaliczamy do nich niebieski, zielony, czerwony PLUS dla InsERT GT. Dla osób oczekujących indywidualnych możliwości – producent przygotował rozwiązanie w postaci rozszerzenia sfera dla Gratyfikanta GT. Oprócz rozszerzeń funkcjonalnych możemy mówić również o rozszerzeniach licencyjnych i partnerskich. Każdy z posiadaczy ww. programu, powinien pamiętać też o aktualizacjach programu – bowiem to one zapewniają nam korzystanie z pełnego wachlarza możliwości.

Na wszystkie pytania, które mogą się rodzić po przeczytaniu tekstu z pewnością odpowiedzą nasi specjaliści! 

Sprawdź cenę w naszym sklepie!