Nowości i aktualizacje w programach InsERT

W artykule przeczytasz między innymi o:

  1. Aktualizacje dostosowane do zmian w prawie
  2. Odzyskiwanie należności w programach InsERT
  3. Nowe funkcjonalności modułu Dokumenty+
  4. Aplikacja do zarządzania rezerwacjami


Oprogramowanie InsERT zdobyło uznanie wśród księgowych, biur rachunkowych i właścicieli małych i średnich przedsiębiorstw usprawnianiem pracy i pilnowaniem bieżących zmian w przepisach. By jednak było to możliwe każdy z posiadanych przez firmę programów, musi być zaktualizowany do najnowszej wersji.

Korzystanie z oprogramowania do zarządzania firmą pozwala zaoszczędzić czas poświęcony na sprawy administracyjno-księgowe. Łatwość obsługi i intuicyjność zapewnia z kolei, że nawet początkujący pracownik nie potrzebuje zbyt wiele czasu, na nauczenie się poprawnego korzystania z programu. W połączeniu z bieżącą aktualizacją sprawia to, że rodzina programów InsERT jest w stanie wznieść biznes na jeszcze wyższy poziom.

Programy jednak same się nie zaktualizują. Warto o tym pamiętać i dbać o to, aby stale korzystać z najnowszej wersji oprogramowania. Właśnie w ostatnim czasie mieliśmy do czynienia z kilkoma nowościami w funkcjonalnościach niektórych programów InsERT. Przedstawiamy je w niniejszym wpisie.

Aktualizacje dostosowane do zmian w prawie

Przedsiębiorcy prowadzący własny biznes są zobowiązani do przestrzegania aktualnie obowiązujących przepisów. Nawet w ostatnim roku w działach kadrowo-płacowych i finansowo-księgowych przybyło obowiązków z powodu wprowadzenia Pracowniczych Planów Kapitałowych i zmian w pliku JPK.

W przypadku PPK w programach takich jak Gratyfikant GT lub Gratyfikant nexo istnieje możliwość automatycznego naliczania składników wynagrodzenia. Zgodnie z deklaracją pracownika lub indywidualnymi deklaracjami firmy. Gwarantuje to poprawność w naliczanych składkach oraz sprawiają, że maleje ryzyko popełnienia błędu. Również w ramach generowania pliku JPK ewidencja sprzedaży, księgi rachunkowe oraz rozliczenia z Urzędem Skarbowym mogą być wykonywane automatycznie.

Odzyskiwanie należności w programach InsERT

Jedną z nowości w wybranych programach jest możliwość odzyskiwania należności od kontrahentów. Dzieje się to za pomocą zewnętrznej firmy, która prowadzi postępowanie windykacyjne. Oczywiście wszelakie decyzje odnośnie startu tego procesu i jego poszczególnych etapów są wykonywanie wyłącznie po wyrażeniu zgody. Ponadto, prowizja za prowadzenie sprawy przyznawana jest tylko w momencie odzyskania należności.

Opcja odzyskiwania należności jest możliwa w oprogramowaniu takim jak: Subiekt nexo, Subiekt nexo PRO, Rewizor nexo, Rewizor nexo PRO, Rachmistrz nexo, Rachmistrz nexo PRO, a także w programach z rodziny GT: Subiekt GT, Rewizor GT oraz Subiekt 123. Rozwiązanie takie pozwala na spokojne skupienie się na rozwoju firmy i zdecydowanie oszczędza czas.

Nowe funkcjonalności modułu Dokumenty+

Nowe funkcjonalności otrzymał także moduł Dokumenty, który jest dostępny w Rachmistrzu nexo, Rewizorze nexo i programach z grupy Insert GT. Opcja przepływu dokumentów została rozszerzona, co pozwala na utworzenie i bieżącą obsługę ścieżki dokumentów, a następnie ich zaksięgowanie wewnątrz przedsiębiorstwa.

W programie można wykorzystywać dokumenty w formie zdjęć lub pliku PDF. Mogą być na nich wykonywane działania, takie jak zatwierdzanie wydatków, akceptacja, czy wgląd. Dzięki temu cały proces został znacznie uproszczony, a mając wszystkie działania ewidencjonowane w programie uda się uniknąć niedomówień i nieporządku w trakcie pracy.

Aplikacja do zarządzania rezerwacjami

Zarezerwuj.pl to aplikacja w formie terminarza do zarządzania rejestracjami, spotkaniami i rezerwacjami. Aplikacja może być stosowana w gabinetach lekarskich, placówkach medycznych, w branży transportowej, czy w salonach fryzjerskich. Może być także wykorzystywana do rezerwacji wewnątrzfirmowych. Pamiętajcie również, że o aplikacjach internetowych możemy w naszej firmie opowiadać godzinami i chętnie doradzimy w tym zakresie.

Wszystkie nowinki, funkcjonalności i aktualizacje programów omówisz z naszymi specjalistami. Same funkcjonalności nie są dostępne od razu w poszczególnych programach. Należy je najpierw zaktualizować. Jeśli zainteresowała Cię któraś z nowinek InsERTu i chcesz ją wykorzystywać w swojej firmie, to zgłoś się do nas. Sprawimy Ci najnowszą wersję oprogramowania i pokażemy w jaki sposób korzystać z nowych funkcji.

W obecnym czasie oferujemy również pomoc zdalną.

Kontakt do nas:

tel. (12) 656-51-58 lub sprzedaz@escsa.pl