Najlepsze oprogramowanie dla firmy transportowej

Prowadzenie działalności gospodarczej w dzisiejszych czasach wcale nie jest rzeczą łatwą i traktuje się ją często w kategoriach olbrzymiego wyzwania. Naturalnie, jest to również w dużej mierze zależne od obszaru, w którym prowadzi się interesy. W tym artykule chcielibyśmy się skupić na branży transportowej, która otacza nas ze wszystkich stron. Nikogo nie trzeba za bardzo przekonywać o tym, jak ważny jest transport w dzisiejszych czasach – dobrze funkcjonujące usługi transportowe w kraju są jedną z podstaw dobrze funkcjonującej gospodarki. Największym wyzwaniem w tej branży od zawsze była logistyka oraz zarządzanie usługami transportowymi, o czym zapewne doskonale wiedzą przedsiębiorcy prowadzący takie interesy. Jedno jest pewne – bez dobrego oprogramowania dla firmy transportowej się nie obejdzie.

Charakterystyka specyfiki firmy transportowej

Firma transportowa wiąże się zazwyczaj nie tylko z pojazdami do przewożenia towarów, ale również ogromnymi magazynami, gdzie różnego rodzaju dobra są składowane. Umiejętne zarządzanie takim magazynem i szerokim asortymentem towaru, może w dużym stopniu zaoszczędzić czas i energię pracowników, a co za tym idzie również pieniądze. Nie da się tego jednak osiągnąć bez wykorzystania specjalistycznego oprogramowania, które będzie nam pomagać w tych wszystkich procesach.

Wybór odpowiedniego programu do zarządzania firmą transportową

Czym się kierować podczas wyboru odpowiedniego programu? Taki system powinien bardzo dokładnie odzwierciedlać wszystkie procesy, jakie zachodzą w gospodarce magazynowej oraz transportowej. Wspomniane procesy najczęściej również są związane ze sprzedażą, która również powinna być uwzględniona przez taki system. Powinien on dostarczać pewne i co najważniejsze, zawsze aktualne informacje dotyczące stanu towarów, ich wartości oraz aktualnej lokalizacji. Tylko wtedy będziemy mieć pełną kontrolę nad tym, jak działają procesy w naszej firmie.

Branża transportowa jest nieodzownie związana z bardzo dużą ilością różnego rodzaju dokumentów – faktury, rozliczenia, katalogi oraz inne. Mnogość informacji przypływających do biura każdego dnia może przyprawić o istny zawrót głowy, wobec tego trzeba umieć sobie z nim poradzić w jak najwygodniejszy sposób – tylko wtedy praca będzie przebiegać sprawnie oraz zredukuje możliwość zagubienia się w tonach dokumentów. Dlatego pozwolimy sobie niżej przedstawić zestawienie kilku ciekawych systemów, które z powodzeniem mogą zostać wykorzystane właśnie w branży transportowej. Ich działanie polega na obsłudze przedsiębiorstwa od strony handlowo-magazynowej, przez co idealnie wpasowuje się w charakter firm spedycyjnych. Pomogą również w przygotowaniu różnego rodzaju rozliczeń, analiz, rachunków oraz wielu innych wartościowych informacji, które z pewnością przełożą się na ułatwienie pracy każdej osoby zajmującej się handlem oraz transportem.

Polecane przez nas i uznawane za najlepsze na rynku programy do zarządzania firmą transportową:

Subiekt GT

System bardzo nowoczesny jak na dzisiejsze standardy i stworzony do całościowego zarządzania w handlu. To narzędzie doskonale sprawdza się przy funkcjonowaniu sklepów, punktów usługowych oraz wszystkich punktów, które mają do czynienia z handlem – w tym również z transportem. Subiekt GT stanowi kolejną wersję oprogramowania, które są znane i doceniane na polskim rynku. Ich autorem jest firma InsERT, która od dłuższego czasu znajduje się w gronie liderów, jeżeli chodzi o produkcję oprogramowania tego typu.

Subiekt GT Sfera

To oprogramowanie dla firm jest bardziej rozbudowaną wersję wspomnianego wcześniej Subiekta GT – został on rozbudowany o specjalny mechanizm do pisania rozszerzeń, które korzystają z wewnętrznych algorytmów programu Subiekt GT. Sfera powstała głównie z myślą o użytkownikach, którzy wymagają od systemu specyficznych rozwiązań oraz rozszerzania funkcjonalności. Subiekt GT Sfera pozwala na wygodne dostosowanie programu do własnych potrzeb w sposób szybki, wygodny i bez dodatkowego nakładu kosztów.

Vendero

Ta aplikacja pozwala na błyskawiczne wręcz stworzenie sklepu internetowego lub strony WWW każdemu użytkownikowi, który korzysta z oprogramowania InsERT GT lub InsERT nexo. Do obsługi programu nie potrzeba absolutnie żadnych specjalistycznych kwalifikacji – jest bardzo intuicyjny, zaś doskonale przygotowany kreator prowadzi użytkownika przez wszystkie kroki wiodące do utworzenia witryny internetowej. Niewątpliwą zaletą jest również szybki czas stworzenia takiej witryny, który wynosi zaledwie kilka minut.

Subiekt nexo PRO

Ten program został stworzony głównie do obsługi sprzedaży w małych oraz średnich firmach. Wersja PRO jest rozszerzeniem podstawowego Subiekt nexo i zawiera bardzo dużo dodatkowych rozwiązań, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Pozwala na obsługę przedsiębiorstwa z wieloma oddziałami, więc doskonale wpasowuje się w charakter prowadzenia przedsiębiorstwa transportowego.

Jak udało nam się pokazać w tym artykule, na polskim rynku nie brakuje rodzimego oprogramowania, które doskonale sprawdzi się właśnie w branży transportowej. Wybór jest naprawdę duży, dlatego warto wcześniej dokładnie zapoznać się ze specyfikacją każdego z nich i wybrać taki, który będzie najlepiej dopasowany do naszych wymagań oraz oczekiwań.