Subiekt GT to program odpowiadający za system magazynowo handlowy.  Cieszy się dużą popularnością wśród przedsiębiorców poszukujących rozwiązań do zarządzania działem handlu, a za jego zaletę należy uznać m.in. możliwość pracy między oddziałami. Ten podążający za duchem czasu program, pozwoli sprawnie funkcjonować sklepom, warsztatom, hurtowniom, zakładom usługowym i wielu innym małym i średnim przedsiębiorstwom.

subiekt gt pudełko

Jego przyjazny interfejs oraz intuicyjna obsługa sprawia, że w swojej dziedzinie jest on najczęściej wybieranym programem w Polsce – co więcej – programem dla każdego użytkownika. Subiekt GT posiada szereg funkcji, które z pozoru wydają się banalnym i wręcz oczywistym rozwiązaniem, jednak w rezultacie pozwalają na zaoszczędzenie sporej ilości czasu. Jednym z tego rodzaju udogodnień jest baza kontrahentów, w której za pomocą jednego ,,kliknięcia” dokonujemy wyboru właściwej instytucji, czy kontrahenta. 

Program Subiekt GT – co to jest?

Program Subiekt GT sprawdzi się zarówno u osób, dla których praca z programem odpowiadającym za wspomaganie zarządzania przedsiębiorstwem jest nowością, ale także dla osób, które miały już styczność z innymi programami InsERT’u. Nieustanne poszerzanie zakresu działań programu sprawia, że jego klienci chętnie sprawdzają i sięgają po wszelkiego rodzaju aktualizacje. Ponad to, szereg zestawień zawartych w Subiekcie GT pozwala na wydajną, bezpieczną i co najważniejsze – dostosowaną do wymogów Unii Europejskiej pracę.

Subiekt GT jest częścią składową pakietu programów tj.: Rewizor GT, Gratyfikant GT oraz Gestor GT. Pierwszy z nich odpowiada za prowadzenie ksiąg handlowych, kolejny umożliwia zarządzanie działem kadrowo-płacowym, ostatni natomiast usprawnia komunikację oraz zarządzanie relacjami z klientami. Warto nadmienić jednak, że w przypadku całej linii GT, zakup poszczególnych modułów (Rachmistrz, Rewizor, Gestor, Gratyfikant) jest decyzją fakultatywną.  Każda osoba zarządzająca firmą, ma możliwość zakupu rozszerzeń, które zwiększą wydajność podstawowej wersji programu, jednak nie jest to wymagane do sprawnego działania wersji podstawowej.


Ile kosztuje program Subiekt GT

W wersji podstawowej InsERT oferuję swoim klientom trzy stanowiska pracy, jednak należy pamiętać, że zakres możliwości Subiekta GT zwiększają dodatki sprzedawane w pakiecie (niebieski, zielony, czerwony PLUS). Klientom, którzy potrzebują rozbudowanego systemu sprzedaży, oraz funkcji działających w sposób indywidualny proponujemy natomiast Sferę dla Subiekta GT. Istotnym aspektem jest również kompatybilność Subiekta GT z programami umożliwiającymi sprzedaż poza siedzibą firmy (mobilny subiekt), sprzedaż internetową (oscGT) oraz sprzedaż aukcyjną (Sello). 

Cena programu Subiekt na trzy stanowiska to koszt 799zł netto. Istnieje oczywiście możliwość wykupienia rozszerzeń na kolejne stanowiska. Przykładowo koszt programu Subiekt GT wraz z rozszerzeniem o trzy kolejne stanowiska wynosi 1389zł netto.

Możliwości Subiekta GT

Przed omówieniem poszczególnych modułów programu Subiekt GT warto wspomnieć, że posiada on cechy wspólne dla wszystkich dokumentów. Zaliczamy do nich takie podstawowe elementy jak: możliwość podglądu wystawionych dokumentów, edytowania ich, przesyłania w formie elektronicznej, czy podglądu w HTML. Udogodnieniem jest także mechanizm InsTYNKT, umożliwiający m.in. wybieranie kontrahentów do dokumentów lub określania specyfikacji poszczególnych towarów. 


Moduły programu Subiekt GT

  • Dokumenty sprzedażowe dają możliwość obsługi większości dokumentów m.in. faktur, rachunków, paragonów, korekt, zwrotów itd. Jedną z ważniejszych funkcji jest także prowadzenie handlu z krajami UE i nie tylko, a co za tym idzie wystawianie dokumentów w różnych walutach oraz pobieranie danych kursów walut przy użyciu mechanizmu InsMail. Z punktu widzenia przedsiębiorców zaletą jest możliwość sprzedaży towarów jednorazowych – nie wymaga ona bowiem ewidencjonowania kartotek. Ponad to dokumenty sprzedażowe posiadają opcję nanoszenie rabatów na podstawie rabatu domyślnego, przypisywanego towarowi lub kontrahentowi.
  • Dokumenty zakupowe odpowiadają za ewidencję zewnętrznych dokumentów handlowych tj.: faktury, korekty itp. Osoby korzystające z nich w bezproblemowy sposób mogą nanosić proste korekty do dokumentów, ale też wystawiać i potwierdzać noty korygujące.  W oparciu o istniejące lub nieistniejące dokumenty zakupu, można wystawić fakturę wewnętrzną lub korektę do niej.
  • Faktury zaliczkowe oraz Zamówienia to moduł, który przede wszystkim daje możliwość tworzenia dokumentów zamówień, a także przekształcania ich w dokumenty handlowe. Bez wątpienia atutem jego jest także możliwość wyliczenia marży i zysku na poszczególnych zamówieniach od klientów.
  • Dokumenty magazynowe to jedna ze składowych Subiekta GT, która zapewnia śledzenie ruchu towarów do i z magazynu, a także wszystkich tych, które odbywają się pomiędzy nimi. Na podstawie dokumentów przychodu oraz rozchodu ustalić można natomiast pełną ewidencję wydań oraz przyjęć. Dokumenty magazynowe posiadają też opcję wystawiania faktur zbiorczych oraz przekształcania ich w zwykłe faktury, faktury PR, czy np. paragony.
  • Rozliczenia i finanse to jeden z modułów funkcjonujący w ramach działu o nazwie rozrachunki. Możemy je rozpatrywać według kontrahentów, bądź według dokumentów. Warto dodać, że moduły rozliczeniowe są wspólne zarówno dla Subiekta GT, jak i Rewizora GT. Jedną z ważniejszych funkcji rozliczeniowych, którą dysponuje program jest ewidencja rozliczeń dostawców, odbiorców, ale też personelu pracowniczego, US i ZUS. Automatyczne wystawianie rozliczeń poprzez generowanie dokumentu handlowego to kolejny z czynników, który sprawia, że praca z programem jest bardziej efektywna. 
  • Kartoteki dają wiele możliwości, ale co najważniejsze – wprowadzone w życie sprawiają, że lista naszych kontrahentów jest bardziej przejrzysta. Oprócz podziału na odbiorców, dostawców, firmy czy indywidualnych klientów, możemy m.in. przypisać adresy czy ustawić zdjęcie ułatwiające identyfikację kontrahenta. W zarządzaniu poszczególnymi podmiotami pomóc mogą samodzielnie zdefiniowane przez siebie pola.
  • Współpraca z urządzeniami zewnętrznymi zapewnia wydruki dokumentów z drukarek graficznych oraz tekstowych. Pisząc o współpracy z urządzeniami zewnętrznymi nie sposób nie wspomnieć, że program ten obsługuje ponad 100 modeli kas fiskalnych, 50 modeli drukarek fiskalnych, a także około 20 modeli wag etykietujących. Użytkownicy rozważający współpracę z czytnikami kodów paskowych, kodów ze zmienną ilością, ceną, wagą również nie muszą się martwić. Większych problemów nie sprawia też importowanie informacji, czy raportowanie w rejestrze transmisji. Do zalet Subiekta GT należy możliwość zaplanowania operacji oraz definiowanie ich względem kolejności wykonywania.


Program Subiekt GT – obsługa i minimalne wymagania

Obsługa Subiekta GT nie wymaga od swoich użytkowników, konkretnej wiedzy, gdyż intuicyjny interfejs programu, pozwala na szybkie zapoznanie się z jego możliwościami. Jedną z pierwszych czynności po rozpoczęciu pracy z programem, jest m.in. utworzenia bazy danych. Kolejnym krokiem jest zapoznanie się z mechanizmem kreatora wdrożeniowego – w sposób automatyczny pojawi się on u nowych podmiotów i krok po kroku przeprowadzi użytkowników przez obowiązkowe czynności. Jeśli jednak Subiekt GT jest dla klienta kolejnym programem 

z oferty InsERT’u pojawi się możliwość przeniesienia dotychczasowo zgromadzonych danych (oczywiście mowa tu o danych gromadzonych w obrębie pozostałych programów InsERT’u). Należy jednak pamiętać, ze jest to proces odbywający się kilku etapowo – dobrze więc uzbroić się w cierpliwość. Istotnym aspektem jest również szansa konfiguracji programu – to zabieg, który niewątpliwie daje poczucie, że Subiekt GT jest w stanie odpowiedzieć na potrzeby każdego użytkownika. 


subiekt gt tabelka

Z racji tego, iż Subiekt GT jest programem pracującym w oparciu o bazę danych, obowiązkowym elementem podczas rozpoczęcie współpracy z tym programem InsERT’u jest Microsoft SQL. Do korzystania z pełnego zakresu możliwości wymagany jest także komputer z procesorem 1 GHz oraz około 1,5 GB miejsca na dysku twardym dla instalacji klienckiej. Systemy operacyjne, które uwzględnia producent to m.in. Windows 8, Windows 8.1, Windows 10, Windows Server 2012, Windows Server 2012 R2, Windows Server 2016; Windows Server 2019.


Mobilna wersja SUBIEKTA:

MOBILNY SUBIEKT – program dla firm

MOBILNY SUBIEKT – program dla firm

Szanowni Państwo - oprogramowanie mobilny Subiekt przestało być wspierane przez producenta. Z tego powodu program nie jest już dostępny w naszej ofercie. Zachęcamy do obejrzenia strony poświęconej podstawowej wersji programu Subiekt. Z myślą o handlowcach pracujących w terenie, nieustannie jeżdżących do klientów, stworzono program mobilny Subiekt, dający możliwość sprzedaży oraz...

Czytaj dalej

Zobacz również:

Subiekt Sprint 2

Subiekt Sprint 2

Subiekt Sprint 2 to system szybkiej sprzedaży przeznaczony dla firm obsługujących klientów detalicznych. Sprawdza się w sklepach jedno- i wielostanowiskowych (w tym samoobsługowych), zarówno w pojedynczych sklepach, jak i sieciach. Współpracuje z systemami handlowymi Subiekt GT lub Subiekt nexo (wymiana danych o towarach, cenach, kontrahentach itp.), a także z wieloma...

Czytaj dalej