Program księgowy za darmo?

Prowadzenie księgowości w firmie to nie lada wyzwanie, z którym muszą się zmierzyć wszyscy przedsiębiorcy. Jedni starają się sami uporać z tym obowiązkiem, zaś inni korzystają z usług zewnętrznych biur rozliczeniowych. Praca działu księgowego może zostać bardzo ułatwiona i przyspieszona, jeżeli będzie wsparta profesjonalnym programem księgowym. Wobec tego, jaki powinien być taki program? Z pewnością nie darmowy.

Darmowe oprogramowanie dla księgowości

Rozwój darmowego oprogramowania jest coraz większy, jednakże nie wszystkie programy dostępne za darmo są warte używania. Jest to w dużej mierze zależne od dziedziny problemu, z którym się mierzymy. Jeżeli chodzi o tak zawiłe operacje, jak rozliczenia księgowe, to na samym początku lepiej odrzucić darmowe programy, które mają zazwyczaj bardzo okrojone funkcjonalności. Nie oznacza to oczywiście, że nie działają – owszem działają, jednakże ich działanie może niekiedy o wiele bardziej wyprowadzić księgowego z równowagi i utrudnić pracę, niżeli faktycznie ją przyspieszyć.

Niestety, nie każdy może sobie pozwolić na zakup licencji najlepszych programów księgowych na rynku, których koszty utrzymania bywają bardzo duże. Trzeba natomiast pamiętać, że nawet najtańszy program księgowy ze stosunkowo niskiej półki, będzie o wiele lepiej pełnił swoje zadanie, niżeli jego darmowy odpowiednik. Wobec tego warto niekiedy zainwestować nawet niewielką kwotę w program księgowy, który będzie dobrze spełniać swoje zadanie i całkiem szybko nam się zwróci.

Rachmistrz nexo - dobre i tanie oprogramowanie dla księgowości

Jako przykład takiego dobrego i taniego oprogramowania możemy podać Rachmistrz nexo, który jest dostępny w ofercie sklepu dobresystemy.eu. Warto zapoznać się ze wspomnianą ofertą, gdyż jest to rozwiązanie stosunkowo niskobudżetowe, lecz bardzo wspomagające pracę księgowości w firmie. Posiada bogatą funkcjonalność oraz prostą i intuicyjną obsługę, co jest kolejnym ogromnym atutem każdego oprogramowania. Rachmistrz nexo jest produktem idealnym dla firm rozliczających się w oparciu o księgę przychodów i rozchodów lub w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.