Jak wykorzystać potencjał upału i zwabić klienta do restauracji?

W artykule przeczytasz między innymi o:

  1. Odpowiednia temperatura
  2. Letnie menu zamiast całorocznego
  3. A może… darmowa woda?
  4. Marketing w sieci
  5. Usprawnienie komunikacji w zespolePanujące obecnie w całej Polsce wysokie temperatury wcale nie służą przedsiębiorcom... Nierzadko klienci wolą spędzić swój wolny czas poza miastem niż skupiać się na decyzjach zakupowych. Istnieje jednak branża, która w okresie wakacyjnym przeżywa prawdziwe oblężenie. Tak, mowa o branży gastronomicznej! Dziś podpowiadamy: jak nie stracić klienta w ciągu kilku pierwszych minut i zachęcić go, aby z przyjemnością wracał do Twojego lokalu? Podrzucamy kilka pomysłów.

Odpowiednia temperatura

Niezależnie czy klient ma lat piętnaście czy pięćdziesiąt - nie ma nic gorszego niż rozczarowanie wynikające z niespełnionych oczekiwań. To nie zmienia się z wiekiem! Wybierając lokal w upalny dzień, ma nadzieję na chwilę ochłodzenia. Jeżeli w zamian dostaje uderzenie dusznego powietrza w twarz, jedynym rozwiązaniem jest ewakuacja. Zaoszczędź mu tego, szczególnie, jeśli w okolicy masz sporo konkurencji! Warto skorzystać z rolet wychładzających pomieszczenie, klimatyzacji, a w wersji mocno ekonomicznej - z wiatraków. Lokal, który wyposażony jest w klimatyzację, poza komfortem, dostarcza informację “u nas jedzenie jest świeże”. Tak jak odpowiednia muzyka, tak temperatura istotnie wpływa na psychikę.

Letnie menu zamiast całorocznego

Czy naprawdę musimy przypominać o korzystaniu z sezonowych składników? Lato obfituje w produkty pełne witamin i… wody! Warto skupić się na potrawach, które nawadniają i wychładzają organizm tzn. wymagają spożytkowania większej ilości energii na ich strawienie. Zachęcamy by przygotować ofertę specjalnego menu, pojawiającego się tylko w okresie letnim. Niedopasowane do pory roku potrawy mogą skutecznie zniechęcić klienta do podjęcia decyzji - nikt zmęczony upałem nie ma ochoty przedzierać się przez kilkanaście kart menu, żeby znaleźć coś odpowiedniego. Jeśli nadal pozostajesz przy całorocznej wersji, dołącz chociaż dodatkową kartę na okres letni - spróbuj maksymalnie uprościć i przyspieszyć proces wyboru potrawy.

A może… darmowa woda?

W lokalach gastronomicznych w większości krajów na zachodzie Europy podawanie darmowej wody z kranu jest standardem. Z jakiegoś powodu w Polsce istnieje przekonanie o zanieczyszczeniu wody kranowej. Nic bardziej mylnego! W większości miast woda kranowa jest bezpieczna i zdatna do picia! Wykorzystaj tę wiedzę na swoją korzyść - możesz podać wodę do stolika zanim jeszcze klient zdąży cokolwiek zamówić. Gwarantujemy, że spotkasz się z pozytywnym odbiorem. Pamiętaj, że obdarowany klient jest skłonny zostawić więcej pieniędzy w knajpie i dodać wyższy napiwek do rachunku. Traktuj darmową wodę jak inwestycję w marketing swojego lokalu. A jeżeli jesteśmy już przy marketingu...

Marketing w sieci

...pamiętasz o promowaniu biznesu w sieci? Spróbuj wykonać apetyczne zdjęcia chłodników, smoothies i deserów lodowych. Kuś klienta mroźnymi potrawami w godzinach najwyższych skoków temperatury. Czy wiesz, że z pomocą menedżera reklam na Facebooku możesz ustawić harmonogram pojawiania się reklam co do godziny czasu lokalnego odbiorców? W sekcji Odbiorcy możesz upuścić pinezkę na adresie ze swoim lokalem i zawęzić reklamę do 1 kilometra! Możesz skierować ją do “wszystkich osób w tej okolicy”. Sugerujemy, aby kreację wykonać w dwóch wersjach językowych. Ciekawym rozwiązaniem jest opcja kierowania reklamy do osób niedawno przebywających w zaznaczonym obszarze - możesz stworzyć post mówiący “Hej, byłeś tu niedawno! Przy następnej wizycie zapraszamy Cię do siebie - dostaniesz specjalny rabat na hasło LATO”.

Usprawnienie komunikacji w zespole

Mamy świadomość, że klient nie lubi czekać. Wiemy, że sprawne zarządzanie obsługą jest ważne i przynosi zyski. Mamy na to sposób! Współpracujemy z firmami, które dostarczają mobilne oprogramowanie dedykowane branży gastronomicznej. Doradzamy wybór programu najbardziej dopasowanego do specyfiki lokalu, przedstawiamy wszystkie wady i zalety, tworzymy dedykowane systemy sprzedażowe i dostarczamy urządzenia fiskalne oraz systemy przywoławcze. Nasza współpraca z klientem nie kończy się na sprzedaży - wdrażamy oprogramowanie gastronomiczne wraz z podłączeniem całej infrastruktury. Przeprowadzamy szkolenia dla właściciela i obsługi lokalu. Wspieramy klienta dostarczając opiekę serwisową i co najważniejsze - jesteśmy zawsze pod telefonem. Na naszym blogu pisaliśmy kiedyś dlaczego warto zdecydować się na płatne programy dla gastronomii. Zachęcamy do lektury - jest nadal aktualna!

Jeżeli jesteś zainteresowany takim rozwiązaniem, zachęcamy Cię do kontaktu z naszymi specjalistami: sprzedaz@escsa.pl lub tel. (12) 656-51-58. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w branży HoReCa i możemy pochwalić się dziesiątkami wdrożeń na terenie całej Polski. Zaufaj ekspertom!