Programy dla małych firm - wdrażać samodzielnie czy zlecić specjalistom?

W artykule przeczytasz między innymi o:

  1. Wybór najlepszego programu
  2. Zaufaj specjaliście


Nawet w niewielkiej firmie oprogramowanie wspomaga pracę i zarządzanie odpowiednimi obszarami. Bez względu na to czy mamy do czynienia z foodtruckiem, małą firmą usługową czy freelancerem – program do prowadzenia księgowości lub sprzedaży pozwala skupić swoją uwagę na inne kwestie, które prowadzą do wzrostu zysków. Czy tego typu rozwiązania możemy wdrożyć sami czy lepiej skorzystać z pomocy specjalisty?

Mała działalność to bardzo często firma jedno- lub dwuosobowa, w związku z tym właściciel pełni rolę nie tylko sprzedawcy, twórcy czy wykonawcy usług. Jest także księgowym, marketingowcem, grafikiem oraz specjalistą do spraw wszelakich. Nic dziwnego, że na początku chcemy jak najwięcej spraw załatwić samemu, ograniczają nas koszty oraz możliwości. Niektóre kwestie z pewnością mogą być wykonane przez tę samą osobę, jednak z czasem zorientujemy się, że tych dodatkowych zadań jest zbyt dużo, a my musimy skupić się na najważniejszym zadaniu, czyli zarabianiu. Programy do zarządzania z pewnością nam w tym pomagają, dlatego od początku powinniśmy dążyć do zautomatyzowania niektórych procesów, jak np. wystawianie faktur, liczeniu czasu pracy pracowników czy składanie zamówień.

Wybór najlepszego programu

Aplikacje przeznaczone dla małych firm są z reguły proste w obsłudze, dlatego decydujemy się na ich instalację samodzielnie. Oczywiście kosztuje nas to o wiele więcej czasu niż współpraca ze specjalistą. Musimy przede wszystkim taki program wybrać, co wymaga zapoznania się z ofertą i przeanalizowanie poszczególnych produktów w stosunku do potrzeb naszej firmy. Następnie czeka nas instalacja, wdrożenie oraz uruchomienie oprogramowania. Tutaj także czeka nas nauka obsługi oraz optymalizacji. Jeśli zaufamy specjaliście całość zajmie znacznie mniej czasu, ponieważ fachowcy doradzą jakie rozwiązania są najlepsze, zainstalują i ustawią zgodnie z potrzebami, a także przeprowadzą szybkie szkolenie z obsługi. To nie tylko oszczędność czasu, ale także pewność, że wszystko będzie sprawnie działać i rzeczywiście ułatwi oraz przyspieszy pewne procesy naszej pracy. Ponadto możemy liczyć na wsparcie w późniejszym czasie, kiedy potrzebujemy uzyskać dodatkowe informacje. Co ważne, koszt usługi specjalisty nie jest na tyle wysoki, żebyśmy musieli tracić swój cenny czas na dodatkowe zadania, jakim jest instalacja oprogramowania.

Zaufaj specjaliście

Wiemy, że niewielkie firmy potrzebują takiego samego wsparcia, jak duże przedsiębiorstwa. To dlatego oferujemy im dedykowaną grupę produktów, która odpowiada potrzebom oraz poziomowi zaawansowania. Dzięki temu klient otrzymuje jedynie te rozwiązania, które rzeczywiście odpowiadają jego działalności oraz realnie wspomagają pracę. Jeśli poszukujesz najlepszego produktu, który wesprze w zarządzaniu firmą skontaktuj się z nami: sprzedaz@escsa.pl