Mały, średni lub  duży sklep – jakie urządzania fiskalne wybrać?

W artykule przeczytasz między innymi o:

  1. Kasa fiskalna i ulga w wysokości 700 zł 


sklep

Wybierając urządzenia fiskalne dla  placówki handlowej musimy oszacować szereg parametrów, które determinują z jakiego rozwiązania fiskalnego skorzystamy. Pytanie pierwsze jakie sobie powinniśmy  zadać to czy wystarczy nam kasa fiskalna czy też będziemy pracować na oprogramowaniu do zarządzania sprzedażą i magazynem,  do którego podłączymy drukarkę fiskalną. Inne istotne pytania dotyczą  planowanej ilości stanowisk sprzedaży. Bardzo ważny jest  asortyment szczególnie jego wielkość ale również czy wszystkie towary np. posiadają kody kreskowe  co jest związane z używaniem skanera. Warto mieć na uwadze temat towarów ważonych oraz kaucjonowanych.

Kasa fiskalna i ulga w wysokości 700 zł 

Jeśli zależy nam na  odliczeniu kwoty 700 zł  za zakup nowego urządzenia fiskalnego istotne są plany tzn. czy zamierzamy otworzyć jedną placówkę czy sieć sklepów. Czy w jednym sklepie będzie tylko jedno urządzenie czy więcej. Jeśli w oświadczeniu wysyłanym  do urzędu skarbowego zadeklarujemy większą ilość urządzeń do wszystkich będziemy mieli dotację. Jeśli zadeklarujemy tylko jedno a potem dopiero będziemy podejmować decyzje o rozwoju dotacja w/w przysługiwać nam będzie tylko na pierwsze,  które zadeklarowaliśmy.

Decydując się na otwarcie małego, samodzielnego sklepu z jednym stanowiskiem sprzedaży wystarczy nam mała kasa fiskalna. Nadadzą się zarówno urządzenia przenośne jak małych rozmiarów kasy stacjonarne. Planując urządzenie na ladzie sklepowej należy pamiętać o tym że przydatna może być podłączenie szuflady na pieniądze. Jeżeli jednak zamierzamy otworzyć większą placówkę handlową z kilkoma stanowiskami sprzedaży, bądź sieć sklepów to powinniśmy się zastanowić nad rozwiązaniem informatycznym uwzględniającym kasy systemowe bądź drukarki fiskalne współpracujące z systemem handlowo-magazynowym. Dodatkowo sklep należy wyposażyć w urządzenia peryferyjne takie jak: wagi sklepowe, czytniki kodów kreskowych, terminale płatnicze i inne. Najważniejszym elementem całego systemu sklepowego w tym wypadku będzie oprogramowanie do zarządzania handlem i magazynem , które umożliwi nam szybką sprzedaż, zarządzanie stanem magazynu, sprawne przeprowadzanie inwentaryzacji oraz łatwą identyfikację towarów w kasie, na półce oraz w magazynie.

Pamiętajmy, że wybór odpowiednich urządzeń i oprogramowania usprawni w naszym sklepie obsługę klienta, a co za tym idzie zwiększy nasze zyski.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, zadzwoń lub napisz do nas, chętnie odpowiemy na Twoje pytania i pomożemy w wyborze najlepszego rozwiązania.