Mały, średni lub  duży sklep – jakie urządzania fiskalne wybrać?

W artykule przeczytasz między innymi o:

  1. Na co zwrócić uwagę przy wyborze kas fiskalnych 
  2. Ulga na zakup kasy fiskalnej 


sklep

Na co zwrócić uwagę przy wyborze kas fiskalnych 

Wybierając urządzenia fiskalne dla  placówki handlowej, musimy oszacować szereg parametrów, które determinują jakie urządzenie fiskalne sprawdzi się najlepiej w naszym biznesie. Należy zastanowić się nad tym, czy wystarczy nam sama kasa fiskalna, czy jednak będziemy pracować na oprogramowaniu do zarządzania sprzedażą i magazynem, do którego podłączymy drukarkę fiskalną. Należy zastanowić się również nad ilością planowanych stanowisk sprzedaży oraz ilością towarów. Być może będziemy potrzebować również skanera do kodów kreskowych. Dzięki szerokiemu wyborowi urządzeń fiskalnych możemy z łatwością je dopasować do swojej powierzchni oraz potrzeb

Ulga na zakup kasy fiskalnej 

Jeśli zależy nam na odliczeniu kwoty 700 zł za zakup nowego urządzenia fiskalnego, to istotne są nasze plany.

  • Czy zamierzamy otworzyć jedną placówkę, czy sieć sklepów? 
  • Czy w jednym sklepie będzie tylko jedno urządzenie, czy więcej?

Jeżeli w oświadczeniu wysłanym do urzędu skarbowego zadeklarujemy większą ilość urządzeń, do wszystkich będziemy mieli dotację. Jeśli zadeklarujemy tylko jedno, a potem dopiero będziemy podejmować decyzje o rozwoju dotacja w/w przysługiwać nam będzie tylko na pierwsze, które zadeklarowaliśmy.


Decydując się na otwarcie małego, samodzielnego sklepu z jednym stanowiskiem sprzedaży wystarczy nam mała kasa fiskalna. Nadadzą się zarówno urządzenia przenośne jak małych rozmiarów kasy stacjonarne. Planując urządzenie na ladzie sklepowej należy pamiętać o tym, że przydatne może być podłączenie szuflady na pieniądze. 


Jeżeli jednak zamierzamy otworzyć większą placówkę handlową z kilkoma stanowiskami sprzedaży, bądź sieć sklepów to powinniśmy się zastanowić nad rozwiązaniem informatycznym uwzględniającym kasy systemowe, lub drukarki fiskalne współpracujące z systemem handlowo-magazynowym. Dodatkowo sklep należy wyposażyć w urządzenia peryferyjne, takie jak: wagi sklepowe, czytniki kodów kreskowych, terminale płatnicze i inne. Najważniejszym elementem całego systemu sklepowego będzie oprogramowanie do zarządzania handlem i magazynem, które umożliwi nam szybką sprzedaż, zarządzanie stanem magazynu, sprawne przeprowadzanie inwentaryzacji oraz łatwą identyfikację towarów w kasie, na półce oraz w magazynie.


Pamiętajmy, że wybór odpowiednich urządzeń i oprogramowania usprawni w naszym sklepie obsługę klienta, a co za tym idzie zwiększy nasze zyski.


Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, zadzwoń lub napisz do nas, chętnie odpowiemy na Twoje pytania i pomożemy w wyborze najlepszego rozwiązania.