Jakie urządzenie fiskalne wybrać? Nasze propozycje

W artykule przeczytasz między innymi o:

  1. Kasa fiskalna dla małej gastronomii, piekarni i cukierni
  2. Kasa fiskalna do zakładu fryzjerskiego i dla kosmetyczki
  3. Kasa fiskalna do kiosku, salonu obuwniczego i sklepu z odzieżą
  4. Jeśli nie kasa fiskalna, to co?

W artykule przeczytasz między innymi o:

  1. Kasa fiskalna dla małej gastronomii, piekarni i cukierni
  2. Kasa fiskalna do zakładu fryzjerskiego i dla kosmetyczki
  3. Kasa fiskalna do kiosku, salonu obuwniczego i sklepu z odzieżą
  4. Jeśli nie kasa fiskalna, to co?


Dobre Systemy LOGOWybór odpowiedniego urządzenia fiskalnego może przysporzyć wiele problemów nawet najbardziej doświadczonemu przedsiębiorcy. Zanim przystąpisz do wyboru odpowiedniego urządzenia, powinieneś zadać sobie pytanie: czy zamierzasz ewidencjonować swoją sprzedaż z pomocą kasy fiskalnej, a może chcesz skorzystać z programu wspierającego Twoje przedsiębiorstwo i korzystać z drukarki fiskalnej? Jakie urządzenie wybrać? W zależności od branży, w której się specjalizujesz, możemy zaoferować Ci odpowiednie rozwiązania.


Kasa fiskalna dla małej gastronomii, piekarni i cukierni

Kupując kasę do lokalu oferującego żywność, należy kierować się kilkoma kryteriami, które znacząco mogą usprawnić pracę obsługi. Jednym z nich jest możliwość utrzymania czystości urządzenia. Szczególnie polecanymi kasami są takie, które posiadają opcję silikonowej klawiatury. Klawiatura silikonowa zabezpiecza elektronikę przed zanieczyszczeniami. Nasi klienci prowadzący małą gastronomię najczęściej wybierają Posnet Revo lub Posnet Ergo. Obie kasy wyróżniają się funkcją kaso-wagi, która pozwala na tarowanie i zerowanie szalki ważącej z poziomu kasy fiskalnej. Wskazania wagi pojawiają się na dużych wyświetlaczach sprzedawcy i klienta. Interesującym rozwiązaniem jest także kasa fiskalna Novitus Mała Plus E. Zaletą urządzenia jest łatwość obsługi i wymiany papieru. Kasa przeznaczona jest do pracy stacjonarnej. 

Novitus Mała Plus EPosnet ErgoPosnet Revo z silikonową klawiaturą


Kasa fiskalna do zakładu fryzjerskiego i dla kosmetyczki

W salonach fryzjerskim i kosmetycznym liczy się szybkość działania. Nowoczesne kasy fiskalne, które obecnie najczęściej wybierają nasi klienci, wyróżniają się kompaktowymi rozmiarami i intuicyjną obsługą. Najpopularniejsza kasa fiskalna firmy Novitus - Mała Plus E – charakteryzuje się bardzo dobrą jakością podzespołów i silikonową, membranową klawiaturą odporną na zabrudzenia. Ciekawą alternatywą dla Novitusa są kasy Posnet Mobile HS EJ oraz Posnet Ergo – obie odznaczają się interesującym designem i mechanizmem wymiany papieru typu „drop-in”. Dodatkowo do kasy Mobile HS EJ proponujemy zwykle etui zabezpieczające urządzenie przed zanieczyszczeniami.

Posnet ErgoPosnet Mobile HS EJ Novitus Mała Plus E


Kasa fiskalna do kiosku, salonu obuwniczego i sklepu z odzieżą

Kasa fiskalna przeznaczona do małych salonów z różnorodnym asortymentem i kiosków, powinna być poręczna i prosta w obsłudze. Naszym klientom proponujemy zwykle urządzenia posiadające bardzo wytrzymałe mechanizmy drukujące i akumulatory. Najchętniej wybieranymi kasami są: najmniejsza na rynku Posnet Mobile HS EJ (także do pracy mobilnej), a także Novitus Mała Plus E i Datecs Maluch E.KO

Posnet Mobile HS EJNovitus Mała Plus EDatecs Maluch E.KO

Jeśli nie kasa fiskalna, to co?

Drukarki fiskalne! Współpracują z profesjonalnymi programami znanych producentów, takich jak: Comarch, Insert, Insoft, Novitus itd. Obecnie mamy specjalną promocję na dwa niezawodne urządzenia: Elzab Mera+ FE FV Online Ready oraz Emar TEMPO PRO. Nowoczesny wygląd sprawia, że obie drukarki wkomponują się w każdy wystrój punktów handlowych. Dodatkowo warto zaznaczyć, że Elzab Mera+ FE FV oznaczona jest certyfikatem ONLINE READY, który jest przyznawany produktom technicznie zmodernizowanym do wersji obowiązującej od roku 2018. 

Elzab Mera+ FE FV Online ReadyEmar TEMPO Pro


Jeżeli stoisz przed wyborem swojego pierwszego urządzenia, pamiętaj o możliwości odliczenia ulgi aż 90% wartości urządzenia (do 700zł netto). Zastanów się, czy zamierzasz otworzyć jeden punkt, czy w przyszłości planujesz ich więcej. Pomyśl o urządzeniu rezerwowym – na nie także możesz uzyskać ulgę. Dotacja przysługuje na zadeklarowaną ilość urządzeń podczas pierwszego zgłoszenia do właściwego urzędu skarbowego. To oznacza, że jeśli po złożeniu deklaracji zdecydujesz się na dodatkowe urządzenia – nie uzyskasz ulgi.

Nadal poszukujesz swojego rozwiązania? Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z naszymi doradcami – podpowiedzą, jakie urządzenie wybrać: sprzedaz@escsa.pl lub tel. (12) 656-51-58.