Nowości w POSbistro

W artykule przeczytasz między innymi o:

  1. Menu rezerwacja w POSbistro
  2. Inne udogodnienia w aplikacji POSbistro!

POSbistro, zgodnie z oczekiwaniami i potrzebami użytkowników, regularnie jest aktualizowana. Niedawno jej autorzy wprowadzili kolejne zmiany, mające na celu usprawnienie działania aplikacji. W najnowszej wersji 2.2 skoncentrowano się przede wszystkim na rozbudowie elektronicznego menu, które umożliwia wprowadzenie samoobsługi w lokalu gastronomicznym. Na czym dokładnie polegają wprowadzone zmiany?

Menu rezerwacja w POSbistro

Emenu to rewolucja w branży gastronomicznej, ponieważ skutecznie zastępuje tradycyjne menu papierowe. Może działać w trzech trybach, tj. PrzeglądanieZamawianie oraz Samoobsługa. Pierwszy tryb – Przeglądanie – pozwala na prezentację menu na dowolnym urządzeniu z systemem operacyjnym Android: tablecie czy wyświetlaczu dotykowym. Pozwoli to na zaprezentowanie menu gościom znajdującym się w ogrodzie restauracji czy przy ladzie. Klient może samodzielnie poruszać się po aplikacji, sprawdzać składniki, dodatki czy przeglądać zdjęcia potraw. Całość jest przejrzysta i intuicyjna w obsłudze.

Po dokonaniu wyboru konkretnego dania gość może przywołać kelnera, a tym samym przejść do kolejnego trybu, czyli Zamawiania. W tej funkcji można nie tylko złożyć zamówienie, ale też podglądać stan rachunku czy dodatkowo przywołać obsługę w razie potrzeby. To doskonałe rozwiązanie w szczycie sezonu, kiedy restauracja jest wypełniona, a kelnerzy mają ręce pełne pracy. Dzięki eMenu klient nie tylko złoży samodzielnie zamówienie, ale też automatycznie zostanie ono wysłane na tablet kelnera, który przekaże je do kuchni.

Ostatni tryb, czyli Samoobsługa posiada wszystkie funkcje z poprzednich trybów a dodatkowo pozwala na finalizację transakcji, dokonanie płatności za zamówienie przy pomocy karty lub gotówki, zgodnie z wyborem. Zaletą takiego rozwiązania jest fakt, że można je z powodzeniem zastosować w dużym lokalu, niewielkiej kawiarni czy w food trucku tworząc doskonałe warunki do pracy i rozwoju wszystkim – małym oraz średnim przedsiębiorcom gastronomicznym. To doskonały krok, aby zoptymalizować koszty, przyspieszyć obsługę oraz spełnić oczekiwania klientów.

Inne udogodnienia w aplikacji POSbistro!

W aplikacji POSbistro pojawiły się także inne udogodnienia. Po pierwsze możliwość oznaczania stanów magazynowych. Za pomocą kolorów można informować, jak przedstawia się stan poszczególnych produktów: żółty oznacza kończące się zapasy, a czerwony braki w magazynie. Pozwoli to na regularną kontrolę produktów i szybkie ich uzupełnienie w razie potrzeby. To idealne narzędzie do komunikacji pomiędzy kuchnią a managerem lokalu, które nie będzie musiał specjalnie sprawdzać magazynu. To także optymalizacja kosztów, bo zakupy będą dotyczyły realnych braków, a nie towaru, który nie jest potrzebny lub zalega na półkach. Osoba zaopatrująca magazyn oszczędzi też swój czas, bo będzie mogła zaplanować termin zakupów.

Dodatkowo aplikacja staje się jeszcze bardziej czytelna, szczególnie dla kucharzy, którzy mają dużo zamówień z kilku źródeł – na miejscu, na wynos czy w cateringu. Aby ułatwić pracę i usprawnić proces wydawania posiłków na stałe zmieniły się kolory belek na rachunku, tak aby zdecydowanie różniły się między sobą. Ten z pozoru prosty zabieg zdecydowanie pomoże szybko sprawdzić stan poszczególnych zamówień. Ponadto, jeśli zamówienie będzie 'w dostawie' na rachunku pojawi się również dokładny adres dostawy.