Subiekt czy wf mag?

W artykule przeczytasz między innymi o:

  1. Od Wapro do Insertu
  2. Wielka rodzina Subiekta – systemy dla wszystkich

W artykule przeczytasz między innymi o:

  1. Od Wapro do Insertu
  2. Wielka rodzina Subiekta – systemy dla wszystkich


Użytkownicy programów handlowych i magazynowych od zawsze poszukują „św. Graala” – systemu, który będzie niezawodny, łatwy w obsłudze i dzięki bogatej funkcjonalności spełni wszelkie ich oczekiwania. Takiego programu ze świecą szukać. Ale to nie powód do zmartwienia. Jeśli bowiem przyjrzymy się uważnie temu, co oferuje rynek, z pewnością znajdziemy program, który jeśli nawet nie będzie szczytem naszych marzeń, to przynajmniej pozwoli na efektywną, wygodną i niewywołującą zbędnych napięć, pracę. Dobrych i funkcjonalnych systemów znajdziemy przynajmniej kilka, a ich porównywanie jest o tyle trudne, że w każdym znajdziemy atuty w nieco innych obszarach i funkcjach, a wyliczanie poszczególnych plusów czy minusów nie zawsze da precyzyjną i obiektywną informację o tym, co lepsze. Co w takim razie wybrać?

Od Wapro do Insertu

Ci, którzy poszukują najlepszego programu do obsługi sprzedażowej w firmie często wpisują w okienka wyszukiwarek zapytanie: WF-Mag czy Subiekt? Jak brzmi odpowiedź? No cóż, to trochę tak jak porównanie zimy z latem albo Świąt Wielkanocnych ze Świętami Bożego Narodzenia. Argumentów zwolennikom poszczególnych opcji z pewnością nie zabraknie, ale ostatecznie pozostaniemy w sferze subiektywnych przekonań, a nie prawd ostatecznych i niepodważalnych. Ale do rzeczy. Program WF-Mag to produkt firmy Wapro, od wielu lat obecny na rynku, szczególnie popularny w połowie ubiegłej dekady. Przystosowany do pracy w środowisku Windows (SQL), stanowi system zarządzania ewidencją towarową w firmach handlowych, usługowych i produkcyjnych, o rozmaitym profilu działalności. Niewątpliwie ułatwia prowadzenie procesu handlowego firmy poprzez rozbudowany system wariantów sprzedaży, cenników, upustów, kontrolę zobowiązań i należności. Ponadto wspomaga wszelkie analizy przepływu towarowego, zapewnia możliwość tworzenia różnorodnych zestawień przychodów i rozchodów towarów w dowolnym okresie. 

Można rzec, że jako program handlowy spełnia swe podstawowe przeznaczenie. Dodać warto, że obok podstawowej wersji WF-Mag Start można znaleźć warianty z bogatszą funkcjonalnością: WF-Mag Biznes (z opcją dodawania wielu użytkowników i magazynów), WF-Mag Prestiż (umożliwia m.in. transakcje walutowe i wewnątrzwspólnotowe) oraz WF-Mag Prestiż Plus (daje możliwość tworzenia własnych rozwiązań). Jeśli wczytać się w dotyczące programu WF-Mag, a przy tym liczne na różnych forach opinie użytkowników, to obok głosów zadowolenia, znajdziemy też narzekania na niedostateczną pomoc techniczną, ograniczenia w konfigurowaniu rozmaitych wydruków, niemożność wygodnego edytowania faktur. No cóż, kwestia polaryzacji opinii jest sprawą oczywistą. Każdy użytkownik ma swoje doświadczenia i na ich podstawie formułuje zarzuty bądź pochwały. Nie umniejsza to w żadnym stopniu wartości opisywanego programu. Jeśli jednak szukamy alternatywy dla WF-Maga, to siłą rzeczy powinniśmy kierować nasze kroki w stronę Subiekta GT, sztandarowego programu firmy Insert. Przyjrzyjmy się, co może nam zaoferować.

Wielka rodzina Subiekta – systemy dla wszystkich

Subiekt jest nowoczesnym i kompleksowym systemem handlowym o bogatej funkcjonalności, która znajduje zastosowanie zarówno w dużych, jak i małych sklepach, a także firmach usługowych. Obecny na rynku od dawna, w drugiej dekadzie XXI w. zdobywa coraz liczniejsze rzesze klientów, wychodząc naprzeciw ich coraz bardziej złożonym potrzebom. Można zaryzykować twierdzenie, że obecnie wchodzi przebojem wszędzie tam, gdzie starsze programy nie są w stanie sprostać wymogom nowoczesnego handlu. Bezkonkurencyjny? To może stwierdzenie nieco na wyrost, jednak nie tak odległe od prawdy. Świadczą o tym formułowane na temat systemu Subiekt, i to nie tylko internetowe, ale też z pierwszej ręki użytkowników, opinie. Już w podstawowej wersji, a więc Subiekcie GT, znajdziemy wszystko, co potrzebne, by w efektywny i kompleksowy sposób zarządzać działem handlowym firmy, magazynem, fakturami i zamówieniami. Program obsługuje wszystkie rodzaje dokumentów handlowych i magazynowych, umożliwia prowadzenie rozbudowanej kartoteki kontrahentów, towarów, usług oraz rozszerzonej kalkulacji cen. Pozwala także na pełną obsługę należności i zobowiązań, także wielowalutowych, oraz przedpłat, sprzedaży kredytowej czy płatności kartą kredytową.

Subiekt GT cechuje się też łatwą, intuicyjną obsługą, co w przypadku wielofunkcyjnego systemu jest atutem nie do przecenienia. Natomiast dla użytkowników, którym zależy na rozbudowaniu możliwości programu poprzez m.in. zastosowanie własnych rozwiązań, Insert proponuje znakomity dodatek tzw. Sferę dla Subiekta GT, a także specjalne rozszerzenia programu oznaczone różnymi kolorami: Niebieski PLUS, Zielony PLUS i Czerwony PLUS, wszystkie dedykowane dla programów z linii InsERT GT. Dodatkowo Subiekt GT posiada zdolność integracji z Mobilnym Subiektem (możliwość sprzedaży w terenie), oscGT (opcja sprzedaży internetowej), Sello (program do sprzedaży aukcyjnej). Oczywiście, nie sposób tu wymienić wszystkich atutów programu, stąd też wszystkich zainteresowanych zachęcamy do zapoznania się z programem

Jeśli wspomnieliśmy już o rodzinie programów Subiekta, to należy tu podkreślić, że dodatkowymi atutami i funkcjonalnościami dysponuje system Subiekt Nexo, posiadający m.in. rozbudowane kartoteki asortymentu. To bez wątpienia najnowocześniejszy system handlowy na rynku