Trendy w budowie stron www 2017 - na co powinieneś postawić budując swoją stronę.

Projektowanie stron internetowych to chyba obszar najszybszych zmian, zarówno wizualnych jak i funkcjonalnych. Równie często zmienimy również oczekiwania co do tego jak strony te mają wyglądać.Zmiany te bazują na urządzeniach za pomocą, których surfujemy w sieci, na rozwoju technologii, oraz oczywiście na trendach w budowie witryn.

Co roku powstaje niezliczona ilość tekstów mających na celu wypunktowanie jakie trendy rządzić będą w danym roku, oraz podsumować te zeszłoroczne. Jak odnaleźć się w tym gąszczu informacji i jak zaprojektować stronę, która zarówno pod względem graficznym jak i funkcjonalnym będzie najbardziej odpowiednia dla Twojego biznesu?

Zebraliśmy w całość 5, naszym zdaniem najważniejszych trendów na 2017 rok:

1) Flat design

Oparty na prostych formach graficznych, pozbawiony gradientów i cieni, mający ułatwić użytkownikowi poszukiwanie i przeglądanie treści strony, trend nieustannie od kilku lat cieszy się popularnością zarówno wśród designerów jak i użytkowników.

2) Age- responsive design

To nic innego jak dopasowanie strony do potrzeb danych grup wiekowych. Zupełnie inaczej wyglądać będzie strona adresowana do osób starszych a inaczej portal dla nastolatków lub dzieci.

3) One – Page – Long Page

Trend ten utrzymuje się już od dawna. Nie podlega dyskusji fakt, że skrolowane strony są bardziej przyjazne dla użytkownika. Przyzwyczailiśmy się, używając urządzeń mobilnych do takiej formy przeglądania stron i stała się ona dla nas intuicyjna i łatwiejsza niż klikanie. J

4) Strony mobilne, coraz bardziej przyjazne dla użytkowników

Deweloperzy dokładają coraz większych starań by dopracować strony mobilne w jak najdrobniejszym szczególe. Nie wystarcza już powiem sam fakt posiadania strony, która otworzy się na smartfonie. Użytkownicy coraz częściej z komputera ‘przesiadają się’ na urządzenia mobilne i tam przeglądają sieć.

5) Minimlizm, angażujące treści

Coraz częściej strony www opierają się na prostej grafice, składającej się z atrakcyjnych grafik i haseł mających za zadanie przekazanie treści. Odchodzimy od mnogości ikon, podstron oraz  ‘mnogości’ treści na stronie.
Jako przykład tego trendu podamy stronę, naszego autorstwa: wszystko-co-chcesz-wiedziec-o-seksie-a-boisz-sie-zapytac.pl , która była podstawą jednej z naszych kampanii informacyjnych.

A co w sytuacji gdy nadal nie wiesz, na który trend postawić budując swoją stronę? Najprostszym sposobem jest zasięgnięcie rady specjalistów. :)
Oczywiście chętnie służymy pomocą na każdym etapie projektowania jak i budowy witryny.

Zapraszamy do współpracy oraz po dodatkowe informacje : vela@escsa.pl