Czy strona internetowa dla restauracji to konieczność?

W artykule przeczytasz między innymi o:

  1. Strona internetowa dla restauracji
  2. Jaka powinna być dobra strona dla restauracji?

Coraz częściej potencjalni klienci świeżo otwartego lokalu lub punktu gastronomicznego to młode pokolenie, dorastające w czasie wszechobecnego dostępu do Internetu. Szukając nowych smaków do skosztowania, przeglądamy sieć w celu znalezienia tej jednej, najlepszej opcji. Również przedstawiciele starszego pokolenia chętniej sięgają po opinie online, aby uniknąć ewentualnego rozczarowania.

Strona internetowa dla restauracji

Zacznijmy od początku: tworząc nasz wymarzony lokal, mamy przed oczami naszego klienta i - w oparciu o nasze wyobrażenie - budujemy nową markę. Być może nawet wykreowaliśmy i przeanalizowaliśmy mapę podróży klienta z punktami styku z naszą firmą. Jest dobrze – jesteśmy świadomi potrzeb człowieka, którego zapraszamy do lokalu. Wystrój restauracji gotowy, ale zapomnieliśmy o stronie!

Strona internetowa lokalu gastronomicznego to dość specyficzna witryna, która powinna zachęcać gości do odwiedzenia naszych skromnych progów. Treść jest kluczowa, ale czy nie ważniejsza jest przyjemna dla oka szata graficzna oraz intuicyjna nawigacja? Zadajemy zatem pytanie: jakie kryteria powinna spełniać dobrze wykonana strona www dla restauracji? Co jeszcze powinniśmy zrobić, aby wyróżnić swój biznes na tle innych?

Jaka powinna być dobra strona dla restauracji?

INTUICYJNA NAWIGACJA

Lokal gastronomiczny nie potrzebuje zbyt rozbudowanej strony internetowej. Dla odbiorcy najważniejsze to intuicyjna nawigacja na stronie i dopasowanie się do każdego rodzaju urządzenia, na którym jest wyświetlana (tzw. responsywność strony). Witryna lokalu powinna łatwo kierować użytkownika w odpowiednie miejsca. Strona powinna ładować się w bardzo krótkim czasie, przez co nie zniechęci zainteresowanego restauracją już na samym początku odwiedzin. Warto wspomnieć, że czas ładowania strony ma istotne znaczenie w jej pozycjonowaniu w wyszukiwarkach.

NIEBANALNY DESIGN

W przypadku branży gastronomicznej, bardzo ważnym elementem jest odpowiednio dobrana i atrakcyjna szata graficzna strony. Projekt graficzny i wykorzystane zdjęcia powinny odzwierciedlać atmosferę lokalu. Świetnie, jeśli design strony odpowiada wystrojowi wnętrza restauracji – klient ma świadomość, czego może się spodziewać po wejściu do lokalu. Zachęcamy również do regularnego prowadzenia bloga, który dostarczając odbiorcy wartościowe treści, przy okazji skutecznie wspomoże pozyskiwanie ruchu organicznego z wyszukiwarki internetowej.

DANE KONTAKTOWE

W przypadku lokali oferujących jedzenie na dowóz, zawsze widoczny numer telefonu jest kluczowy. Najlepszym pomysłem jest umieszczenie danych teleadresowych z godzinami otwarcia restauracji (opcjonalnie z czytelną mapką dojazdu) w łatwo dostępnym miejscu. Nie testujmy cierpliwości klienta!

MENU DOSTĘPNE ONLINE

Większość restauratorów jeśli udostępnia swoje menu, to głównie w formie pliku PDF do pobrania. Nie sugerujemy, że jest to złe rozwiązanie, jednak zachęcamy do postarania się o wersję dopasowaną do przeglądania bezpośrednio na stronie. Pobieranie plików z rozbudowanym menu nie jest przyjazne użytkownikom mobilnym – często nie chcą tracić cennych megabajtów z pakietu internetowego wykupionego u operatora. Mówi się, że edycja strony może sprawiać trudność. Nic bardziej mylnego! Z prostym w obsłudze systemem CMS (np. VelaCMS), aktualizacja danych czy dodawanie nowych treści nie będzie wymagać zatrudnienia informatyka.

DODATKOWE OZNACZENIA

W ofercie masz potrawy przeznaczone dla wegan? Twój zespół podaje latte na mleku roślinnym lub bez laktozy? A może robisz świetne naleśniki bezglutenowe? Żyjesz w duchu zero waste i zachęcasz klientów do brania kawy na wynos do swojego kubka? Świetnie! Podziel się tym, daj się poznać jako właściciel uwzględniający potrzeby każdej grupy, nawet tej najbardziej wymagającej. Możesz w widocznym miejscu na stronie zaznaczyć, że osoby o takich preferencjach także znajdą coś dla siebie. Gwarantujemy, że zainteresowani docenią taką informację!

Prowadzenie strony mogłoby wydawać się czarną magią, jednak nasze strony internetowe budowane w oparciu o system VelaCMS pozwalają na edycję i dodawanie treści bez specjalistycznej wiedzy. Skontaktuj się z naszym zespołem Vela - strony i aplikacje internetowe! Zapytaj o szczegóły: (12) 656-51-58 lub sprzedaz@escsa.pl. Porozmawiajmy!