Czy strona internetowa dla restauracji to konieczność?

W artykule przeczytasz między innymi o:

 1. Strona internetowa dla restauracji
  1. Jaka powinna być dobra strona dla restauracji?
   1. INTUICYJNA NAWIGACJA
   2. NIEBANALNY DESIGN
   3. DANE KONTAKTOWE
   4. MENU DOSTĘPNE ONLINE
   5. DODATKOWE OZNACZENIA


Strona internetowa dla restauracji

W dzisiejszych czasach trudno wyobrazić sobie biznes bez mediów społecznościowych. Jeśli chcemy zdobyć klientów, to prowadzenie strony internetowej dla restauracji jest koniecznością. Potencjalni klienci nowo otwartego lokalu bądź punktu gastronomicznego, znajdują się w mediach społecznościowych, więc warto wziąć to pod uwagę podczas tworzenia strategii marketingowej. Większość osób, zanim uda się, do nowo powstałej knajpy sprawdza opinie zamieszczane na internecie. Firmy również chętnie umieszczają w mediach reklamę z informacją o otwarciu lokalu i przewidzianych zniżkach. Coraz więcej restauracji zauważa, że regularne prowadzenie mediów społecznościowych, wchodzenie w interakcje z odbiorcami i dobrze zrobiona strona internetowa jest kluczem do sukcesu.  

Tworząc nasz wymarzony lokal, nasze początkowe myśli skupiają się na wystroju, kucharzach, menu, lokalizacji- budujemy wszystko od fundamentów. Często jednak zdarza się, że zapominamy o najważniejszym- dzisiaj potencjalni klienci znajdują się w internecie.

Strona internetowa lokalu gastronomicznego to dość specyficzna witryna, która powinna zachęcać gości do odwiedzin. Treść jest kluczowa, ale czy nie ważniejsza jest przyjemna dla oka szata graficzna oraz intuicyjna nawigacja? Zadajemy zatem pytanie: jakie kryteria powinna spełniać dobrze wykonana strona www dla restauracji? Co jeszcze powinniśmy zrobić, aby wyróżnić swój biznes na tle innych i osiągnąć sukces?


Jaka powinna być dobra strona dla restauracji?

INTUICYJNA NAWIGACJA

Lokal gastronomiczny nie potrzebuje zbyt rozbudowanej strony internetowej. Dla odbiorcy najważniejsze to intuicyjna nawigacja na stronie i dopasowanie się do każdego rodzaju urządzenia, na którym jest wyświetlana (tzw. responsywność strony). Witryna lokalu powinna łatwo skierować użytkownika w odpowiednie miejsce. Strona powinna ładować się w bardzo krótkim czasie, przez co nie zniechęci zainteresowanego restauracją już na samym początku. Czas ładowania strony ma istotne znaczenie w jej pozycjonowaniu w wyszukiwarkach.


NIEBANALNY DESIGN

W przypadku branży gastronomicznej bardzo ważnym elementem jest odpowiednio dobrana i atrakcyjna szata graficzna strony. Projekt graficzny i wykorzystane zdjęcia powinny odzwierciedlać atmosferę lokalu. Świetnie, jeśli design strony odpowiada wystrojowi wnętrza restauracji – klient ma świadomość, czego może się spodziewać po wejściu do lokalu.


DANE KONTAKTOWE

W przypadku lokali oferujących jedzenie na dowóz musi być zawsze widoczny numer telefonu. Najlepszym pomysłem jest umieszczenie danych teleadresowych z godzinami otwarcia restauracji (opcjonalnie z czytelną mapką dojazdu) w łatwo dostępnym miejscu. Nie testujmy cierpliwości klienta!


MENU DOSTĘPNE ONLINE

Warto, aby nasze menu było w wersji dopasowanej do przeglądania bezpośrednio na stronie. Jeśli posiadamy pdf to warto, aby był on starannie przygotowany, chociaż opcja ta jest znacznie gorsza. Pobieranie plików z rozbudowanym menu nie jest przyjazne użytkownikom mobilnym – często nie chcą tracić cennych megabajtów z pakietu internetowego wykupionego u operatora. Mówi się, że edycja strony może sprawiać trudność. Nic bardziej mylnego! Z prostym w obsłudze systemem CMS (np. VelaCMS), aktualizacja danych czy dodawanie nowych treści nie będzie wymagać zatrudnienia informatyka.


DODATKOWE OZNACZENIA

W ofercie masz potrawy przeznaczone dla wegan? Twój zespół podaje latte na mleku roślinnym lub bez laktozy? A może robisz świetne naleśniki bezglutenowe? Żyjesz w duchu zero waste i zachęcasz klientów do brania kawy na wynos do swojego kubka? Świetnie! Podziel się tym, daj się poznać jako właściciel uwzględniający potrzeby każdej grupy, nawet tej najbardziej wymagającej. Możesz w widocznym miejscu na stronie zaznaczyć, że osoby o takich preferencjach także znajdą coś dla siebie. Gwarantujemy, że zainteresowani docenią taką informację!

Prowadzenie strony mogłoby wydawać się czarną magią, jednak nasze strony internetowe budowane w oparciu o system VelaCMS pozwalają na edycję i dodawanie treści bez specjalistycznej wiedzy. 


Skontaktuj się z naszym zespołem Vela - strony i aplikacje internetowe

Zapytaj o szczegóły: (12) 656-51-58 lub sprzedaz@escsa.pl.

Porozmawiajmy!