W branży hotelarskiej utrzymanie najwyższego poziomu obsługi, dopasowanego do potrzeb klienta, jest kluczowym elementem wpływającym na sukces lokalizacji. Ilość pokoi czy dostęp do dodatkowych atrakcji to tylko kolejne składowe, które mogą przyczynić się do zainteresowania hotelem.

Programy do obsługi hotelu

Nie ma znaczenia, jak duży jest obiekt, rozwiązanie jest jedno- odpowiednio dopasowany program do obsługi hotelu, który pozwoli utrzymać możliwie najwyższy poziom zadowolenia klienta. Zarówno małe pensjonaty, jak i rozbudowane, wielopoziomowe obiekty hotelowe potrzebują oprogramowania hotelowego, który wesprze obsługę na każdym jej etapie, zaczynając od rezerwacji, przez przyjęcie gościa i jego wymeldowanie, aż po sprzątanie pokoju. 

Oprogramowanie dla hotelarstwa umożliwia wydajne zarządzanie obiektem. Wybierając optymalne programy dla hoteli, warto wziąć pod uwagę potrzeby obiektu, na przykład fakt, czy dysponuje on własną restauracją, która również wymaga profesjonalnego kierownictwa. Systemy rezerwacyjne w hotelarstwie to ogromne ułatwienie, ponieważ pozwalają na sprawne zarządzanie rezerwacjami i zminimalizowanie ryzyka ewentualnych błędów. Decydując się na konkretne oprogramowanie dla hoteli, dobrze jest zwrócić uwagę czy zostało ono wyposażone w system rezerwacji hotelowej. Bardzo pomocne narzędzie stanowią, także wyspecjalizowane programy hotelarskie do obsługi recepcji.

Program do obsługi małego hotelu

W naszej ofercie znajdują się programy do zarządzania zarówno dużym obiektem noclegowym, jak i małym hotelem. Ma to szczególne znaczenie zwłaszcza dla tych mniejszych obiektów, które nie potrzebują wszechstronnego oprogramowania, ale podstawowe narzędzie do uporządkowania ich pracy. Mały hotel i program dobrany pod kątem jego wymagań może przynieść dodatkowe korzyści.

Oprogramowanie hotelowe jest w stanie uporządkować wiele aspektów pracy. Całe obroty hotelu mogą być ujęte w jednolitych raportach i statystykach dzięki integracji w jednym systemie obsługi recepcji hotelowej, gastronomii i innych punktów sprzedaży (sklepy, imprezy, catering). 

Proponowane przez nas systemy do obsługi zakwaterowania  zapewniają raporty i funkcje specyficzne dla hotelu jak grafik pokoi oraz ich obłożenie, lista przyjazdów i wyjazdów, lista śniadań, statystyki hotelowe, saldo-lista, plan sprzedaży, interfejs do centrali telefonicznej itp. Program do obsługi hotelu może być zsynchronizowany z systemem gastronomicznym (sprawdź także nasze oprogramowanie dla restauracji). Z aplikacjami gastronomicznymi wspólna może być baza danych, funkcje administracyjne i kasowe. Hotel wyposażyć można również w bezprzewodowe systemy przywoławcze.

Sugerowane przez naszą firmę oprogramowanie dla hotelu współpracuje z zewnętrznymi systemami obsługi dostępu do pomieszczeń hotelowych w postaci zamków elektronicznych. 

Oprogramowanie do hotelu sprawia, że wszystkie niezbędne informacje i rozliczenia będą zaprezentowane w wyjątkowo przejrzysty sposób, dający pogląd na każdy szczegół działalności związanej z prowadzeniem hotelu, SPA czy wynajmem sal konferencyjnych.


Zarządzanie hotelem jeszcze nigdy nie było tak proste!


Programy hotelowe, które polecamy naszym klientom: X2 HotelizzyHotel i KWHotel.

Szukasz systemu do zarządzania hotelem? U nas znajdziesz najlepszy!