kwhotel logo

Decydując się na oprogramowanie hotelowe KWHotel, możesz wybrać jedną z trzech wersji:

 • darmowa wersja Free, pozwalająca na zarządzanie małym ośrodkiem noclegowym,
 • jednostanowiskowa wersja Standard, która korzysta z bazy danych zainstalowanych na jednym komputerze,
 • wielostanowiskowej wersji Pro przeznaczonej dla większych obiektów, która wyposażona jest w internetową bazą danych. Program ten nie ma limitów stanowisk i jest  zsynchronizowany z systemem rezerwacji on-line.

Dobierz wersję KWHotel dopasowaną do swoich potrzeb, by oszczędzić czas swoich pracowników i swój!


Dla kogo oprogramowanie KWHotel?

Oprogramowanie hotelowe KWHotel to narzędzie przeznaczone dla obiektów noclegowych, małej i średniej wielkości, których specyfika pozwala na pracę na kalendarzu rezerwacji. Program posiada zaawansowane opcje i moduły,  pozwalające na korzystanie z niego w małych, średnich i dużych obiektach noclegowych i hotelach.

Dlaczego warto wybrać KWHotel?

Program ten to wyjątkowo proste i intuicyjne narzędzie, wyposażone w szeroki zakres opcji i modułów, które ułatwiają pracę w obiekcie noclegowym. Zaznajomienie się z funkcjonalnościami systemu jest proste i nie wymaga żadnych szkoleń od jego przyszłych użytkowników.

Jedną z zalet tego systemu jest jego atrakcyjna cena, która pozwala na to, aby każdy właściciel obiektu noclegowego mógł sobie na nie pozwolić, usprawniając za jego pomocą pracę swojego hotelu oraz oszczędzając czas swój i swojego personelu.


KWHotel Free

To nowoczesne i wygodne narzędzie dedykowane do małych obiektów noclegowych, które pozwoli zastąpić zeszyt, lub arkusz Excel do zapisywania rezerwacji. Program do rezerwacji hotelowych KW Hotel pozwoli Ci zaoszczędzić czas, który będziesz mógł poświęcić swoim gościom i budowaniu długotrwałych relacji z nimi.

KWHotel jest bezpłatnym oprogramowaniem, które po upływie 30 dni od pierwszego uruchomienia trzeba zarejestrować. Rejestracja ta jest oczywiście bezpłatna i służy do tego, by móc określić ile osób korzysta z tej wersji programu. Po rejestracji praca może być kontynuowana w darmowej wersji bez dodatkowych limitów. 

Dostępne funkcjonalności w programie KWHotel Free

GRAFIK REZERWACJI  Z MODUŁEM REZERWACJI

Moduł ten pozwala zaprezentować obłożenie obiektu w formie Grafiku Rezerwacji. Korzystając z niego, użytkownik może dokonać zarówno rezerwacji pojedynczych, jak i grupowych. Program ten charakteryzuje się tym, że jest proste w obsłudze i nikt, nie będzie miał problemu z opanowaniem go.

MODUŁ KLIENTÓW

Jest to przejrzysty moduł, który pozwala na dowolne dodawanie, edytowanie i wyszukiwanie klientów, zapisanych podczas dokonywania rezerwacji.

MODUŁ POKOI

Jest to moduł dedykowany do administrowania pokojami. Pozwala on ustalić formę rozliczenia (całościowo/w zależności od liczby osób w 4 kategoriach wiekowych).


KW Hotel Standard

Zaczynasz swoją przygodę z hotelarstwem i potrzebujesz narzędzia, które ułatwi Twoją pracę? Masz dosyć korzystania ze skomplikowanych narzędzi i programów, których obsługa wymaga czasu i wcale nie jest przyjemna?

W takim razie KW Hotel Standard to rozwiązanie idealnie dostosowane do Twoich potrzeb.

KWHotel Standard to jednostanowiskowa wersja programu z wszystkimi dostępnymi opcjami i modułami, która ułatwi Ci pracę!

Program ten, możesz bezpłatne wypróbować za pomocą wersji KW Hotel Free, którą pobierasz i instalujesz bezpłatnie. Wersja Standard dostępna w KWHotel Free prezentuje wszystkie opcje i moduły, z pewnymi ograniczeniami, co nie przeszkadza temu, by użytkownik zapoznał się z możliwościami programu. Wprowadzając dane do systemu, możesz potem bez problemu je przenieść do innej wersji programu.

Funkcje programu KWHotel Standard 

GRAFIK REZERWACJI

Jest to najlepsza, obecnie dostępna na rynku graficzna prezentacja rezerwacji, najnowszej generacji, która pozwala na ustawienie:

 • dowolnej wysokości i szerokości komórek grafiku,
 • własnej kolorystyki grafiku oraz rezerwacji, w celu ułatwienia czytelności
 • prezentowanych danych rezerwacji.

Ponadto na grafiku pojawiają się informacje odnośnie tego, jaki jest stan czystości w pokojach. Filtry ułatwiają znalezienie konkretnego pokoju, nawet przy ich dużej liczbie w niewielkim czasie. Dodatkowo program został wzbogacony w mini kalendarz, który prezentuje dostępne pokoje i łóżka w każdym dniu miesiąca. KWHotel Standard posiada też wygodną wyszukiwarkę pokoi, której działanie jest uzależnione względem uzupełnionych parametrów.

MODUŁ REZERWACJI

Moduł ten pozwala szybko dokonać rezerwacji pojedynczych oraz grupowych. Użytkownik może łatwo obliczyć koszt pobytu, na który składają się

 • noclegi z możliwością ustalenia różnych cen dla 4 grup wiekowych,
 • opłaty miejscowe,
 • ilość i rodzaj posiłków,
 • dodatkowe usługi i towary.

Moduł ten pozwala przypisać do rezerwacji różnego rodzaju dokumenty fiskalne, czyli faktury, paragony i rachunki. Moduł ten dodatkowo umożliwia przypisanie potwierdzenia rezerwacji z regulaminem obiektu oraz dodanie własnych pól w oknie rezerwacji.

MODUŁ USŁUG

Moduł ten pozwala na wygodne administrowanie dodatkowymi usługami obiektu noclegowego na godzinowych grafikach rezerwacji. Usługi mogą wedle zapotrzebowania zostać połączone z rezerwacjami pokoi oraz udostępnione dla gości niezwiązanych z hotelem. Rozwiązanie to umożliwia wynajmowanie stołów bilardowych, kajaków, rowerów, sprzedaż wejściówek na basen albo siłownię! 

Usługi mogą być rezerwowane w formacie godzinowych. Moduł jest oczywiście kompatybilny z modułem rezerwacji i pozwala na kompleksowe zarządzania operacjami z perspektywy jednego rachunku.

MODUŁ KLIENTÓW

Jest prostym modułem, który umożliwia dodawanie, edycję i wyszukiwanie klientów, zarówno indywidualnych, jak i firm. W module tym użytkownik może nadać status niechcianego lub stałego klienta.

MODUŁ POKOI

Moduł ten pozwala na rozliczenie całościowe pokoi oraz uzależnione od liczby osób, które je wynajmują. Ceny wynajmu zależne są od wielu czynników, głównie od grup wiekowych, okresów sezonowych i zniżek weekendowych, ale nie tylko. Moduł pozwala wynająć pokój w wyższej cenie dla mniejszej liczby osób, niż przewidziano, oraz pozwala łączyć pokoje w grupy, co ma wpływ na zmianę ceny i innych ustawień. Moduł pozwala na stworzenie bazy wyposażenia pokoi, nadania statusu apartamentu albo wyłączenie go z rezerwacji.

KSIĘGA MELDUNKOWA

Jest to niezbędna dokumentacja obiektu noclegowego, dzięki której można zaprezentować i wedle potrzeby wydrukować wszystkie potrzebne dane, takie jak dane osobowe, miejsce oraz data urodzenia, numer dowodu osobistego, adres, czy dane firmy.

Moduł ten pozwala na wgląd do okresu pobytu dla:

 • wszystkich osób w obiekcie w wybranym dniu,
 • osób, które przyjechały, opuszczą lub opuściły obiekt w wybranym dniu,
 • rezerwacje na wybrany dzień.

MODUŁ POSIŁKÓW

Moduł ten ułatwia obsługę kuchni pokojowej, pozwala na drukowanie raportów odnośnie ilości posiłków i godzin ich wydania. Program pozwala przydzielić do przydzielenia każdej, pojedynczej rezerwacji dowolnej ilość posiłków (całych i połówek). Moduł umożliwia również robienie rezerwacji niezależnych, a także ustalenie godziny rozpoczęcia posiłku.

MODUŁ FISKALNO-KSIĘGOWY

Moduł ten pozwala na pełną obsługę fiskalno-księgową obiektu z możliwością wystawienia standardowych dokumentów (faktur, rachunków, paragonów fiskalnych, dokumentów kasowych), a także wielu raportów kasowych i rejestru sprzedaży. Moduł ten posiada opcje filtrów, które pozwalają na szybkie wyszukanie konkretnych dokumentów. Moduł pozwala również na proste eksportowanie dokumentów np. do arkuszy Excel.

MODUŁ STATYSTYK

Moduł ten pozwala na prezentacje obłożenia obiektu z uwzględnieniem podziału na pokoje oraz w różnych ujęciach czasowych. Możemy wybrać prezentację w ujęciu dziennym, miesięcznym, lub w innym, wybranym okresie. Moduł ten umożliwia wgląd statystyk finansowych dla dowolnego okresu oraz eksport danych do Excela, w celu ułatwienia ich analizy.

PRAWA DOSTĘPU

Moduł ten służy do logowania i tworzenie praw dostępu, odpowiednich dla różnych użytkowników programu KWHotel Standard

RAPORTY

Dzięki modułowi temu można generować różnego typu zaawansowane raporty, m.in. raporty kasowe, raporty do GUS i inne.


KWHotel Pro

W Twoim obiekcie noclegowym praca odbywa się na wielu komputerach jednocześnie albo chcesz mieć stały dostęp do obiektu, nawet wtedy, kiedy nie ma Cię na miejscu?

Jeżeli tak program KW Hotel Pro jest rozwiązaniem na miarę twoich potrzeb. System ten posiada internetową bazę danych, na której pracuje, dzięki czemu pozwala na pracę na wielu stanowiskach jednocześnie oraz podgląd do niej w każdym miejscu za pomocą smartfona.

Funkcje programu KWHotel Pro

GRAFIK REZERWACJI

To intuicyjna prezentacja nowej generacji, którą można personalizować poprzez np. ustawienie własnej kolorystyki grafiku i rezerwacji oraz wielkości komórek. Użytkownik może również dowolnie wybrać, które informacje będą prezentowane w grafiku. Moduł ten pozwala ustawić status czystości pokoju i jest wyposażony w filtry i wyszukiwarki, które maksymalnie ułatwiają korzystanie z niego. Dzięki wyżej wymienionym można szybko znaleźć konkretnego klienta, rezerwację albo wolnego pokoju o zadanych parametrach. Dodatkowym funkcjonalnością jest mini kalendarz prezentujący dostępność pokoi i łóżek w każdym dniu miesiąca, przeznaczony przede wszystkim dla hosteli.

MODUŁ REZERWACJI

Moduł ten pozwala szybko i bezproblemowo dokonać rezerwacji pojedynczych przez klientów indywidualnych oraz rezerwacji grupowych przez grupy. Za jego pomocą można też obliczyć koszt pobytu, z uwzględnieniem różnych grup wiekowych, opłaty miejscowe, posiłki i dowolne dodatkowe usługi i towary.

Istnieje również możliwość wystawienia dokumentów księgowego – fiskalnych (faktur, proform, rachunków, paragonów), a także potwierdzeń rezerwacji. Moduł ten pozwala dodawać własne pola w oknie rezerwacji.

MODUŁ USŁUG

Dzięki temu modułowi możliwe jest wynajmowanie dodatkowych usług, które są administrowane za pomocą godzinowych rezerwacji. Dzięki temu możliwy jest wynajem rowerów, kajaków lub stołów bilardowych. Dodatkowo można również sprzedawać bilety na basen lub saunę, osób, które nie są gośćmi w obiekcie. Moduł ten jest kompatybilnym narzędziem z modułem rezerwacji, dzięki czemu pozwala na wiele operacji na jednym rachunku oraz na sprzedaży i wynajmie dla osób spoza ośrodka noclegowego.

MODUŁ KLIENTÓW

Ten prosty w obsłudze moduł pozwala dodawać i wyszukiwać klientów oraz dowolnie edytować ich dane i informacje. Moduł pozwala na obsługę klientów indywidualnych, grupowych i firm oraz dokonywanie różnego rodzaju rezerwacji. Moduł pozwala ustalić statusu niechcianego lub stałego klienta oraz jego zniżki.

MODUŁ POKOI

Moduł  pozwala na generowanie bazy pokoi obiektu noclegowego. Pokoje mogą zostać połączone w grupy, tak by można szybciej je modyfikować i ułatwić administrowanie nimi. Rozliczenia uwzględniają 4 grupy wiekowe, a także cenę w zależności od liczby osób wynajmujących pokój. Dodatkowo moduł pozwala wygenerować własną bazę asortymentu i wyposażenia, która może być również wyeksportowana i wykorzystana w innych modułach. Użytkownik ma możliwość nadania danemu pokojowy status apartamentu oraz wyłączenia go z grafiku, rezerwacji on-line albo statystyk.

KSIĘGA MELDUNKOWA

Funkcjonalność ta pozwala na prowadzenie niezbędnej dokumentacji obiektu noclegowego, zapewniająca prezentację i możliwość wydruku niezbędnych danych, takich jak dane osobowe, miejsce oraz data urodzenia, numer dowodu osobistego, adres, firma. Użytkownik może również zaznaczyć:

 • okres pobytu dla wszystkich osób w obiekcie w wybranym dniu,
 • osoby, które przyjechały, opuszczą lub opuściły obiekt w wybranym dniu,
 • rezerwacje na wybrany dzień.

MODUŁ POSIŁKÓW

Moduł prezentuje raporty drukowane z przeznaczeniem dla kuchni z uwzględnieniem ilości posiłków w danym okresie czasu, oraz z ich godzinami. W programie można przydzielić każdej rezerwacji dowolną ilość posiłków, w każdym dniu z osobna, można ustalić rezerwacje niezależne oraz godziny rozpoczęcia posiłku.

MODUŁ FISKALNO-KSIĘGOWY

Moduł ten obsługuje obiekt w zakresie fiskalno-księgowym, z możliwością wystawiania standardowych dokumentów (faktur, rachunków, paragonów fiskalnych, dokumentów kasowych). Moduł pozwala też wygenerować raporty kasowe i rejestry sprzedaży. Moduł ten posiada opcję filtrów, która służy do szybkiego wyszukiwania konkretnych dokumentów, z kolei funkcjonalność eksportu danych pozwala na głębszą analizę dokumentów w programie Excel.

MODUŁ STATYSTYK

Jest czytelną prezentacją obłożenia obiektu z uwzględnieniem podziału na pokoje, dni, miesiące lub dowolny inny okres. Moduł ten pozwala prowadzić statystyki finansowe i posiłków, rejestry sprzedaży oraz raporty zmianowe. W celu ułatwienia analizy danych program umożliwia ich eksport do Excela lub innego arkusza kalkulacyjnego.

PLANY CENOWE

Jest to Rozbudowany moduł administrowania cenami w obiekcie noclegowym, dedykowanym dla obsługi klientów grupowych i pokoi do nich należących. Moduł pozwala na synchronizację z portalami rezerwacji on-line i channel managerami.

PRAWA DOSTĘPU

Moduł ten służy do administrowania dostęp różnych użytkowników programu, tj. recepcjonistów i księgowych oraz osób analizujących dane.

RAPORTY

Moduł ten pozwala na generowanie zaawansowanych raportów:

 • opłat miejscowych,
 • rezerwacji,
 • towarów,
 • kasowych,
 • sprzedaży, do GUS,
 • sprzątania i innych.

PRACA NA WIELU STANOWISKACH

Wersja wielostanowiskowa pozwala na pracę na wielu stanowiskach jednocześnie przy wykorzystaniu jednej bazy danych. Rozwiązanie to pozwala na pracę na wielu komputerach w jednym obiekcie.

PRACA PRZEZ INTERNET

Funkcjonalność ta pozwala na stworzenie bazy danych mySQL na lokalnym serwerze, który jest instalowany na jednym z komputerów i korzystanie z niej bez potrzeby łączenia się z siecią każdego komputera. Jednak do obsługi bazy konieczne jest połączenie internetowe.

KALENDARZ ON-LINE

Każda wersja sieciowa oprogramowania KW Hotel Pro jest wyposażona w darmowy skrypt kalendarza on-line, który można umieścić na swojej stronie internetowej.
Kalendarz można dowolnie zaprogramować, tak by pokazywał liczbę dostępnych pokoi (domków) oraz liczbę dostępnych łóżek.

Zarządzaj swoim hotelem z programem KWHotel

Prowadzenie hotelu zasadza się przede wszystkim na sprawnej rezerwacji pokoi, utrzymywaniu budynku w nienagannym stanie i czystości oraz, jeśli prowadzona jest restauracja, zarządzaniu jej magazynem. Warto ułatwić sobie to zadanie i zdecydować się na nowoczesny program hotelowy, jakim jest KWHotel.

Co zyskujesz zarządzając hotelem za pomocą programu KWHotel?

KWHotel to funkcjonalne oprogramowanie dla hoteli, którego zastosowanie niesie ze sobą wiele korzyści. Jakich? Przede wszystkim, jednym z największych plusów tego rozwiązania jest możliwość uproszczenia systemu rezerwacji. Program rezerwacyjny pozwala na zminimalizowanie ryzyka błędu i znalezienia się w trudnej sytuacji, w której okazałoby się, że mimo rezerwacji, hotel nie dysponuje odpowiednim pokojem, co mogłoby negatywnie zaważyć na jego reputacji.

Warto podkreślić, że narzędzia, jakie proponuje oprogramowanie zależy w dużej mierze od tego, na jaką opcję programową się zdecydujemy. Podczas analizy dostępnych rozwiązań, nacisk należy położyć przede wszystkim na potrzeby hotelu, dziedziny działalności, jakie w jego przypadku nie są wystarczająco sprawne i wymagają unowocześnienia oraz zmiany, jakie chcielibyśmy wprowadzić.

Jaki rodzaj oprogramowania KWHotel wybrać?

Decydując się na konkretny program komputerowy w hotelarstwie, należy pamiętać, że nasza decyzja może mieć kolosalny wpływ na funkcjonowanie całego obiektu. Czym więc należy się kierować wybierając konkretny rodzaj oprogramowania KWHotel? Podstawowe znaczenie mają możliwości finansowe hotelu. Ponadto, istotnym czynnikiem decyzyjnym powinny być także jego wymagania i zakres usług, jaki interesuje kupującego. Najbardziej rozbudowaną, oferującą najwięcej funkcjonalności opcją jest KWHotel Pro, natomiast z programu KWHotel Free można korzystać bez konieczności uiszczania dodatkowych płatności.


Zainteresowany? Skontaktuj się z naszymi specjalistami ds. wdrożeń systemów hotelowych: 
tel. (12) 656-51-58
e-mail: sprzedaz@escsa.pl