Poszukujesz programu dla gastronomii? Postaramy się pomóc. 

Parametrem najważniejszym dla systemu informatycznego przeznaczonego do obsługi gastronomii samoobsługowej jest szybkość przyjmowania zlecenia oraz jego jednoznaczna, bezbłędna identyfikacja. Przy takim założeniu moglibyśmy zastosować najprostsze kasy fiskalne, zdawać sobie jednak trzeba sprawę iż spowoduje to znaczące ograniczenia.

Ograniczenia wynikające z zastosowania kasy fiskalnej w restauracji samoobsługowej

 • otwarty rachunek musi być zamknięty przed rozpoczęciem obsługi następnego klienta
 • brak możliwości zmiany składników produktu
 • brak możliwości automatycznego składania zamówienia na nie gotowy produkt wagowy ( np. ryba na wagę)
 • tylko jeden sposób wskazania na powiązania dodatków z produktem podstawowym – nabicie ich bezpośrednio po produkcie ( np. Pizza Margerita x 1 szt./ dodatkowy ser x 1 szt./ sos x 1 szt.)
 • tylko wybrane, nieliczne kasy fiskalne współpracują z kuchennymi drukarkami zamówień a bon towarowy powstaje dopiero w momencie zamykania rachunku
 • zamknięcie rachunku powoduje wydruk paragonu fiskalnego
 • brak możliwości storna oraz anulowania rachunku – zmiana czy wycofanie zamkniętego zlecenia nie kończy się anulowaniem paragonu fiskalnego. Ten można anulować tylko za pomocą odręcznej korekty dołączonej do dokumentacji księgowej wraz z dopięciem cofniętego od klienta paragonu fiskalnego.

restauracja samoobsługowaPonadto istotną zaletą systemu informatycznego w porównaniu do kasy jest szeroka informacja na temat gospodarki magazynowej, możliwość korzystania z analiz i raportów sprzedaży, raporty koncesyjne, łatwość obsługi klienta z uwagi na intuicyjne menu monitorowe.

Pośród restauracji samoobsługowych możemy wyróżnić kilka odbiegających od siebie modeli sprzedaży.

Sprzedaż produktów na wagę to często spotykane na rynku rozwiązanie, w którym klient sam wybiera produkty, następnie ważone i wyceniane przy stanowisku POS. Innym modelem choć bardzo podobnym jest samoobsługowe pobieranie produktów sprzedawanych następnie bez ważenia według oferty cenowej w takim samym układzie organizacyjnym jak gastronomia na wagę. Rzadziej spotykamy systemy, w których klient sam na monitorze wybiera produkty. Po zrealizowaniu płatności otrzymuje numer kolejkowy lub informacje o sposobie realizacji zamówienia.

Każde z powyższych rozwiań jesteśmy w stanie wdrożyć u Państwa dobierając odpowiednie oprogramowanie z naszej szerokiej oferty. Doświadczenie kilkuset obsłużonych punktów gastronomicznych daje nam rekomendacje jednej z najbardziej fachowych firm na polskim rynku .

Proponujemy następujące programy do instalacji w restauracji samoobsługowej: POSbistro, 4Rest/IzzyRest, Gastro, X2 SYSTEM, program Gastro POS.

 • Gastro Pos

  Gastro Pos

  Gastro Pos

  Program GASTRO POS Gastro Pos jest nowoczesnym, elastycznym systemem sprzedaży, działającym w...

  Zajrzyj
 • izzyRest

  izzyRest

  izzyRest

  Charakterystyka programu dla gastronomii IzzyRest izzyRest (dawniej 4Rest) jest zintegrowanym systemem do zarządzania...

  Zajrzyj
 • X2 HOTEL

  X2 HOTEL

  X2 HOTEL

  Charakterystyka programu X2 SYSTEM  X2 SYSTEM jest pakietem programów skierowanych do branży gastronomicznej...

  Zajrzyj