Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów w linii programów InsERT’u pojawił się również system do zarządzania księgowością w uproszczony sposób – Rachmistrz GT. Jest on dedykowany głównie firmom prowadzącym księgę przychodów i rozchodów, a także płatnikom podatku zryczałtowanego.

Rachmistrz GT idealnie sprawdzi się w przedsiębiorstwach, które samodzielnie dokumentują działalność gospodarczą, ale też wbiurach rachunkowych. Dodatkowym atutem jest (bezpłatny dodatek) mikroGratyfikant GT umożliwiający obsługę płac.

Jak większość programów InsERT’u – Rachmistrz GT jest częścią składową linii InsERT GT do której zaliczamy m.in. Subiekta GT (system odpowiadający za obsługę sprzedaży dla małych i średnich firm), Rewizora GT (usprawniającego prowadzenie księgi handlowej), Gratyfikanta GT (odpowiadającego za system kadrowo- płacowy) oraz Gestora GT (pozwalającego na zarządzanie relacjami z klientami).  

rachmistrz gt

Obsługa Rachmistrza GT

Aby zapewnić sobie bezproblemowe działanie bazy danych Rachmistrza GT obowiązkowo należy wyposażyć się w motor bazy danych Microsoft SQL Server 2008 R2. Bezpłatna wersja bazy – Express Edition – jest zawarta wraz z systemem. Do sprawnego działania systemu potrzebny jest również komputer z procesorem przynajmniej 1 GHz oraz minimum 1 GB pamięci RAM.

Według klientów Rachmistrz GT to program, który jest w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby działu księgowości, a co ważniejsze – jest bardzo prosty w obsłudze. Do jego możliwości należy np. prowadzenie ewidencji wyposażenia, czy remanentów. Program ten umożliwia także tworzenie spisu pojazdów wykorzystywanych do celów służbowych, ich przebiegu oraz eksploatacji. Ponadto użytkownicy mają pełen wgląd do ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych. Jego kolejną zaletą jest ewidencjonowanie transakcji unijnych, obsługiwanie wynagrodzeń, umów o pracę, czy cywilnoprawnych. Problemów nie przysparza również wystawianie rachunków do umów cywilnoprawnych oraz wypłat. Przydatną funkcją Rachmistrza GT jest m.in. prowadzenie kartoteki wspólników oraz kontrahentów. Osoby potrzebujące możliwości automatycznego wyliczania na podstawie zdefiniowanych schematów wynagrodzeń również znajdą odpowiedź na swoje potrzeby. 

rachmistrz gt

Co istotne program pozwala na pełną obsługę – w tym naliczanie i wydruk wysyłki elektronicznej deklaracji skarbowych (VAT-7, VAT-7K, VAT-7D,VAT-UE, PIT-4R, PIT-28, PIT-8AR, PIT-11, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-40), a także wystawianie deklaracji do ZUS.

Szereg funkcji nie powinien jednak przerażać. Nasi specjaliści przeprowadzają szkolenie z każdym klientem i przekazują szczegółowego instrukcje dotyczące jego obsługi.

Rozszerzenia Rachmistrza GT

Przy zakupie programu Rachmistrz GT należy pamiętać, iż jego licencja ogranicza pracowników do obsługi 30 podmiotów gospodarczych. To istotne jeśli Rachmistrz GT przeznaczony jest dla biur rachunkowych. Jeśli jednak klient potrzebuje zwiększyć liczbę obsługiwanych podmiotów może on zaopatrzyć się w dodatkowe rozszerzenia. InsERT proponuje m.in. rozszerzenie zwykłe – obsługujące przez biuro rachunkowe 10 kolejnych podmiotów oraz rozszerzenie open – umożliwiające obsługę nieograniczonej liczby podmiotów. Ponadto istnieje również możliwość korzystania z ww. programu poza miejscem uwzględnionym w karcie rejestracyjnej. Udogodnienie to zapewnia licencja na pracę zdalną/oddziałową i nie wymaga ono od klienta zakupu pełnego pakietu.

Rachmistrz GT cena

Koszt programu Rachmistrz GT to 449 zł. Wszystkim tym, którzy zastanawiają się nad jego zakupem mówimy – warto! Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że jest to program, który usprawnia funkcjonowanie firmy i zwiększa efektywność wykonywanych działań. Należy pamiętać o tym, że coraz częściej oprogramowania stosowane w zarządzaniu firmą mają duże znaczenie. Oczywiście pozycja, którą firma buduje na rynku, zależna jest przede wszystkim od osób, które stoją za poszczególnymi działaniami, jednak nie powinniśmy zapominać o roli produktów oraz oprogramowania, które również rzutują na finalny sukces przedsiębiorstwa. 

Zakup programu Rachmistrz GT jest możliwy również w promocyjnym zestawie w specjalnej ofercie przygotowanej dla biur rachunkowych i doradców podatkowych