Subiekt nexo to program, który w sposób kompleksowy odpowiada na potrzeby działu handlowego oraz zapewnia obsługę magazynu gospodarki towarowej. To idealne rozwiązanie dla osób zamierzających zająć się obsługą sprzedaży, które sprawdzi się  dla małych i średnich firm. Uniwersalność programu powoduje, że swoje zastosowanie znajdzie w sklepach, warsztatach, jak i firmach usługowych. Niewątpliwie jedną z jego zalet jest łatwy w obsłudze interfejs, który łatwo dostosować do potrzeb firmy. Praca z Subiektem nexo wydaje się być intuicyjną i bezproblemową. Co więcej, z pewnością zaspokoi on oczekiwania wielu przedsiębiorstw z każdej branży.

subiekt nexo

Warto dodać, że Subiekt nexo wchodzi w skład spójnego pakietu InsERT nexo, do którego zaliczamy również program Rewizor nexo – odpowiadający za księgowość oraz program Rachmistrz nexo – odpowiadający za księgę przychodów i rozchodów oraz ewidencję podatku zryczałtowanego.

Jakie możliwości daje Subiekt nexo?

Subiekt nexo pozwala na wystawianie rozmaitych dokumentów handlowych oraz magazynowych (tj. faktury zakupu/sprzedaży, paragony imienne, faktury pro forma, wydania i przyjęcia zewnętrzne, przychody i rozchody wewnętrzne, przesunięcia międzymagazynowe itp.) – zdaniem przedsiębiorców to dość istotne możliwości, które zapewniają wgląd w bieżące działania firmy oraz planowanie przyszłych. Przedsiębiorcy decydujący się na zakup tego programu, otrzymują jednocześnie zaawansowany system zamówień, korzystnie wpływający na zorganizowane zarządzanie gospodarką magazynową. System ten pozwala na sprzedaż towaru z wielu magazynów jednocześnie w oparciu o jeden dokument, ale co ważniejsze pozwala on na realizowanie zamówień w sposób indywidualny – gdyż poszczególne pozycje dokumentu mogą mieć wcześniejszy termin realizacji względem całego dokumentu.

Za sprawne wykonywanie operacji bankowych, kasowych, a także tworzenie raportów kasowych odpowiada rozbudowana część finansowa programu. To ona umożliwia również zarządzanie finansami przedsiębiorstwa – obsługuje rachunki bankowe (wpłaty, wypłaty, dyspozycje i wyciągi) oraz operacje kasowe (gotówkowe i bezgotówkowe). Za płatności ratalne bądź rozliczenia wielowalutowe odpowiada słownik form płatności. Część kartotekowa systemu umożliwia natomiast śledzenie ewidencji osobowej (klientów, pracowników, wspólników) oraz asortymentu czy urządzeń zewnętrznych. 

Niewątpliwie dodatkowym atutem jest możliwość generowania dokumentów WZ- zarówno pojedynczych, jak i zbiorczych. Większego problemu nie sprawia też tworzenie korekty poszczególnych dokumentów magazynowych. 

Klienci cenią sobie m.in. możliwość tworzenia elastycznych cenników (definiowanie ich i przypisywanie do poszczególnych kontrahentów), a także możliwość swobodnego decydowania o sposobie płatności rozrachunków (przelewy standardowe, przelewy do ZUS, przelewy podatkowe, opłaty prowizyjne, operacje na rachunku, wyciągi). 

Subiekt nexo wymagania

Należy wspomnieć, że Subiekt nexo obsługuje rozmaite urządzenia zewnętrzne (tj.: kasy fiskalne, drukarki fiskalne, wagi etykietujące, czytniki kodów kreskowych). Jego współpraca z nimi pozwala w szybki sposób zrealizować sprzedaż. Serwer kasowy zapewnia natomiast wymianę danych między programem, a urządzeniem fiskalnym. Ponad to zmiany zachodzące w magazynie asortymentu automatycznie aktualizują i synchronizują się zarówno w kartotece, jak i w urządzeniach. Wymiana danych z księgowością, zależna jest od modułu dekretacji zawartego w subiekcie nexo. Zdaniem klientów przebiega ona bez zarzutów, i co ciekawe uwzględnia nie tylko swoje podmioty odpowiedzialne za rozliczenia tj. Rachmistrza nexo, czy Rewizora nexo, ale daje też szansę na przesłanie danych  do biura rachunkowego drogą online.

Nie da się ukryć, iż wachlarz możliwości, jak daje program Subiekt nexo pozwala ułatwić i przyspieszyć pracę jego użytkowników. Warto jednak pamiętać, że istnieje szereg wymagań, których spełnienie jest konieczne do w pełni sprawnego działania programu. Nie są one jednak trudne do spełniania. Zaliczamy do nich m.in. posiadanie komputera z procesorem Core2Duo oraz systemów operacyjnych tj. Windows 8, Windows 8.1, Windows 10, Windows Server 2012, Windows Server 2012 R2, Windows Server 2016, Windows Server 2019. Producenci zalecają również wyposażenie się w 4GB pamięci operacyjnej RAM. Ponad to niezbędny jest system umożliwiający obsługę baz danych – dostarczany zazwyczaj wraz z systemem operacyjnym. Wśród proponowanych rozwiązań systemowych odpowiadających za bazę danych pojawia się Microsoft SQL Server 2008 R2, 2012, 2014 (polecany klientom, którzy posiadają system starszy niż Windows 8), 2016, 2017.

Aby korzystać z pełni możliwości programu należy jednak pamiętać o jeszcze jednej rzeczy, której wymaga Subiekt nexo. Aktualizacje są elementem, którego nie należy zaniedbywać. Tylko pracując na najnowszej wersji systemu jesteśmy w stanie odkrywać pełnię jego możliwości. Jeśli nie jesteś pewny czy masz najbardziej aktualną wersję programu zadzwoń do naszych specjalistów. Pomogą Ci w tym, a w razie potrzeby zaktualizują go.  


tel./fax:12 656 51 58, e-mail: sprzedaz@escsa.pl