Charakterystyka programu dla gastronomii IzzyRest

screen strony głównej programu

izzyRest (dawniej 4Rest) jest zintegrowanym systemem do zarządzania i obsługi wszystkich aspektów związanych z działalnością gastronomiczną. System tan został stworzony do wykorzystania zarówno przez małe pojedyncze punkty sprzedaży, duże restauracje, jak i całe sieci gastronomiczne oraz hotele.

izzyRest (dawniej 4Rest) pracuje w przyjaznym środowisku Windows, wykorzystując wszystkie jego korzyści – obsługę myszą oraz technologię drag&drob co ułatwia m.in. budowanie receptur, definiowanie towarów i produktów, dowolność konfiguracji wyświetlanych okien czy grupowanie danych. Aplikacja współpracuje z programem Bilans oraz jest w pełni zintegrowana z programem Hotel On Line. Program ten znacząco usprawni działanie całego gastronomicznego biznesu oraz, dzięki pełnemu bezpieczeństwu wraz z kontrolą nad przepływem towarów i środków finansowych w firmie, zaoszczędzi czas i pieniądze. Sprawdzi się w dużych restauracjach, pizzeriach aż po małe puby i bary.

screen strony głównej progarmu

Wiodące cechy programu IzzyRest:

-prosta, intuicyjna obsługa (również w zakresie wprowadzania nowych towarów, usług, receptur itd.)

-obsługa każdego typu lokalu gastronomicznego

-system zgodny dla systemu Windows

-praca z magazynem w trybie „on-line” – magazyny rozliczane są w momencie zamykania ruchu kelnerskiego (możliwa w module izzyRest POS + Magazyn)

-obsługa terminali dotykowych

-współpraca z palm topami

-obsługa rachunków oraz dowolnej liczby drukarek kuchennych (możliwość wykorzystywania "Kitchen Display System) z możliwością powiadamiania kelnerów)

-możliwość pracy na zwykłych komputerach PC

-zdalna obsługa przez Internet i przy pomocy aplikacji IzzyRest mobile / RV (istotne przy zarządzaniu siecią restauracji)

-generowanie zdefiniowanych indywidualnie zestawień i raportów (w tym również wykresów)

-duża elastyczność w dostosowaniu do własnych potrzeb

-współpraca z urządzeniami z zewnątrz (dozowniki, nalewaki itp.)

IzzyRest dla Gastronomii – dostępne pakiety

1/ izzyRest pełna wersja programu, charakteryzuje się szerokim zastosowaniem w branży gastronomicznej zapewnia kompleksową obsługę wszystkich elementów związanych z działalnością restauracji, pubu, baru itp. W ramach zakupu tego programu dla gastronomii klient zostaje posiadaczem dwóch licencji, które umożliwiają uruchamianie modułu izzyRest POS lub modułu izzyRest Biuro/Magazyn w dowolnym układzie (np. dwa stanowiska kelnerskie lub 1 Biuro/Magazyn + 1 POS, lub 2 razy Biuro/Magazyn po zakończeniu obsługi kelnerskiej)

2/ izzyRest – 1 licencja – wersja programu dla restauracji w modelu jednostanowiskowym z pełną funkcjonalnością izzyRest. W tym modelu jest to licencja dla 1 użytkownika, który pracuje na 1 komputerze (np. w godzinach pracy restauracji jako POS, później jako obsługa magazynów, kontrola rozliczeń, rachunków itp.) – idealne rozwiązanie dla małych jednostek gdzie koszty są skrupulatnie liczone (ważna jest każda złotówka) a użytkownik ma dostęp do pełnej funkcjonalności systemu, wraz z magazynami.

3/ izzyRest POS – licencja dla jednego użytkownika, wersja systemu niezbędna w każdej działalności o profilu gastronomicznym, gdzie nie ma potrzeby rozliczania magazynów – można pracować w trybie POS w oparciu o ekran dotykowy, kontrolować pełny zakres rachunków kelnerskich z dostępem do ich historii, kontrolować rozliczenia kelnerów, sporządzać dowolne raporty – w tym graficzne wykresy. Reasumując – kupując izzyRest POS dysponujesz całą oferowaną funkcjonalnością, z pominięciem obsługi magazynów.

Funkcje POS w programie IzzyRest– praca kelnerska:

-obsługa urządzeń mobilnych

-obsługa ekranów dotykowych

-wiele punktów sprzedaży

-przejrzysta, łatwa obsługa

-obsługa dowolnej liczby drukarek kuchennych ( system sam rozdziela wydruk pozycji z jednego rachunku na odrębne drukarki, wydruki kontrolne itp.)

-wydruki rachunków wstępnych (definiowane dowolnie – również z zastosowaniem grafiki) i rozliczeń wewnętrznych

-możliwość przypisania zdjęć lub grafiki do wybranych przycisków na ekranie

-rozbudowany system uprawnień dla kelnerów

-opcje definiowania nazw własnych poszczególnym rachunkom lub nazwy przypisywane automatycznie

-logowanie przy pomocy kart zbliżeniowych lub magnetycznych

-graficzna prezentacja sali (automatyczne przypisanie rachunku do stolika)

-system autoryzacji wybranych funkcji przez managera (nadawane uprawnieniami)

-obsługa dowolnej ilości rachunków dla każdego kelnera

-w zależności od nadanych uprawnień, możliwość stornowania pozycji

-szeroki wachlarz systemu rabatowania (dowolnie definiowane karty rabatowe, rabaty procentowe, kwotowe, dla wybranych pozycji itp.)

-zmiana kolejności bonowania (drag&drob – możliwość dowolnego przesunięcia danego produktu palcem, po rachunku, w górę i w dół)

-cechy produktów (np. dobrze wysmażony, mało wysmażony) w tym cechy ilościowe (np. pół porcji)

-obsługa zestawów zamiennych ( frytki zamiast ziemniaki, cola, fanta, woda)

-rozliczenia kelnerskie, wydruki rozliczenia zmiany

-definiowane własne raporty kelnerskie, dostęp do rozliczeń kelnerskich i analizy rozliczeń

-pełny i szybki wgląd w historię rachunku

-obsługa rezerwacji stolików (z opcją wstępnej rezerwacji menu oraz możliwością utworzenia rachunku kelnerskiego na tej podstawie)

Funkcje „Biurowe” w IzzyRest:

-proste i funkcjonalne przeglądanie i edytowanie produktów, towarów, rezerwacji (rezygnacja z kodów, operacje jedynie na nazwach, zastosowanie technologii drag&drob np. przy przesuwaniu towarów pomiędzy wybranymi grupami)

-tworzenie receptur, przy pomocy przesunięć myszą odpowiednich składników

-definiowane uprawnienia użytkowników

-definiowanie receptur dla dowolnej ilości porcji

-obliczanie kosztu receptury w trakcie jej tworzenia w/g kosztu bieżącego lub wg kosztów przyjęcia na magazyn

-definiowanie słowników, przeliczników jednostek miary

-wygodny dostęp do raportów i wykresów (historie obrotu, stany magazynowe na konkretny dzień itp.)

-dowolne wyszukiwanie, filtrowanie i grupowanie danych

-element kalkulacji kosztów (idealnie sprawdza się w przypadku planowania większych imprez, z opcją zapisania na zewnętrznym pliku danej kalkulacji, automatyczna lista zakupów itp.)

-automatyczne raporty braków magazynowych w oparciu o stany minimalne i ostrzegawcze

-podgląd rachunków kelnerskich (wraz z historią)

-dostęp i analiza rozliczeń kelnerskich

-indywidualnie definiowane raporty i wydruki, w tym w formie wykresów

-pełna integracja z systemem izzyHotel

-możliwość śledzenia dowolnych połączeń (np. towar -> receptury ->rachunki sprzedaży ->szczegóły rachunków ->szczegóły operacji magazynowych)

Obsługa magazynów w IzzyRest:

-dowolnie definiowana struktura magazynowa

-definiowane rodzaje operacji magazynowych

-rozliczanie magazynów on-line

-obsługa dostawców

-proste wprowadzanie dokumentów przyjęć PZ (naturalne przeliczniki jednostek miary i zawartości opakowań)

-przeglądanie dokumentów magazynowych w różnych konfiguracjach (łączenie, grupowanie, filtrowanie danych)

-eksport danych do plików *.xls, *.pdf, *.html, *.txt

-szeroka gama raportów wraz z wykresami

-inwentaryzacje oraz wydruki arkuszy spisu z natury

-dostęp do funkcji przez Internet

Funkcje finansowe programu IzzyRest:

-obsługa paragonów oraz faktur VAT z terminala kelnerskiego i części „biurowej” (opcje automatycznego łączenia pozycji rachunku wg stawek VAT i fakturowania „usług gastronomicznych”

-zamiana paragonu na fakturę

-faktury korekty

-obsługa faktur zaliczkowych

-pełna dokumentacja KP/KW

-rejestr VAT

-analizy sprzedaży wg dowolnych danych

-kalkulator odsetek – definiowalne stawki odsetkowe

-opcje generowania danych do systemu księgowego


Prowadząc restaurację, bar czy bistro trzeba łączyć nie tylko umiejętności menedżerskie, doskonałą kuchnię i dbałość o jakość produktów, ale również efektywnie zarządzać magazynem i kadrą pracowników. Dużym wsparciem może okazać się profesjonalne narzędzie dla gastronomii – program izzyRest, który nie tylko jest łatwy w obsłudze, ale również pozwala na przygotowywanie pomocnych raportów, dzięki którym można usprawnić pracę lokalu.

Zalety programu izzyRest

 System izzyRest jest niezwykle dynamiczny i co najważniejsze – plastyczny, co pozwala na zastosowanie go w różnych rodzajach działalności gastronomicznej. Jedną z niezwykle istotnych korzyści, o jakich nie można zapominać decydując się na podobne rozwiązanie jest fakt, że izzyRest pozwala na pracę zdalną. Decydując się na ten program, warto poznać opinie jego użytkowników, którzy zdążyli już poznać wszystkie oferowane funkcjonalności i przeanalizować ich wpływ na wydajność prowadzonej działalności.

W natłoku obowiązków lub oblężenia lokalu w porze posiłków, wsparcie nowoczesnego oprogramowania okazuje się nieocenioną pomocą. Moduł izzyRest POS jest w stanie znacząco uprościć prowadzenie sprzedaży, natomiast moduł izzyRest Magazyn stanowi narzędzie przeznaczone do kierowania magazynem i umożliwia trzymanie pieczy nad jego zasobami.

Wdrożenie programu izzyRest

Instalację oraz kompleksowe wdrożenie programu warto zlecić specjalistom, dzięki czemu cały proces ma szansę przebieg szybko i sprawnie, a kupujący będzie mógł z niego bez problemu skorzystać. Bardzo istotna jest też instrukcja izzyRest, która powinna zostać drobiazgowo przestudiowana. Dlaczego? Znajomość wszystkich funkcjonalności oprogramowania pozwoli na efektywne skorzystanie z poszczególnych rozwiązań.