Program Biuro GT to kolejny produkt InsERT’u cieszący się dużym zainteresowaniem. Jest on pewnego rodzaju uzupełnieniem programów księgowych i kadrowo-płacowych (Rachmistrz GT, Rewizor GT, Gratyfikant GT, mikroGratyfikant GT), które zaproponował już wcześniej producent.

Dla kogo przeznaczony jest program Biuro GT

Kompatybilność Biura GT z innymi programami z serii GT  oraz szereg innych funkcji, którymi dysponuje sprawia, że jest on idealnym rozwiązaniem dla przedsiębiorstw poszukujących wsparcia w obrębie działań księgowości oraz działań kadrowych. Świetnie sprawdzi się on w biurze rachunkowym oraz u doradców podatkowych. Łatwość obsługi Biura GT sprawia, że jest on jednym z częściej wybieranych programów w tej dziedzinie.

Co oferuje Biuro GT?

Jedną z najważniejszych funkcji Biura GT jest generowanie plików JPK_V7  oraz ich zbiorcze przesłanie w imieniu klientów biura rachunkowego. Czynność ta zawiera się w kilku szczegółowych działaniach tj.: przygotowanie plików w oparciu o ich statusy, zatwierdzanie plików niezatwierdzonych, wysyłka elektroniczna, pobieranie UPO oraz ich drukowanie.   

Z opinii klientów wynika, że pomocna jest również możliwość zbiorczego rozliczania oraz eksportu deklaracji ZUS do pliku XML (tu kolejnym krokiem jest wczytanie ich przez program Płatnik). Biura rachunkowe mogą również archiwizować i dearchiwizować bazę danych firm obsługiwanych. Sfera administracyjna Biura GT zapewnia przede wszystkim zarządzanie listą podmiotów obsługiwanych przez biuro, ale też efektywne kierowanie personelem oraz jego uprawnieniami. Biorąc pod uwagę jak istotne z  punktu widzenia osób dokonujących zakupu jest dostosowanie programu do zmian prawnych – Biuro GT daje swoim użytkownikom pełen komfort zapewniając kontrolę i w tej kwestii.

Praca z programem Biuro GT

Praca z programem Biuro GT odbywa się na tak naprawdę na dwóch płaszczyznach. Jedna z nich odpowiada za współpracę z programami linii InsERT GT, druga natomiast odpowiada za funkcje, ułatwiające koordynowanie pracy oraz planowanie rozmaitych zadań dla całego biura. Program ten daje swoim użytkownikom wachlarz możliwości, m.in. pozwala na obsługę dużej ilości liczby podmiotów. Co więcej nie ma konieczności wybierania wszystkich obsługiwanych przedmiotów i poszukiwania ich modułu administracyjnego, a wszystko dzięki systemowi, który automatyzuje szereg czynności powtarzalnych. W Biurze GT w sposób automatyczny można też modyfikować najważniejsze parametry odpowiadające za programy kadrowe i księgowe. 

Jak większość programów znajdujących się w ofercie InsERT ‘u , Biuro GT posiada bardzo intuicyjny system, który pozwala na wydajną pracę osób zatrudnionych w biurze rachunkowym. Ponadto jego przyjazny interfejs oraz zawarte w nim mechanizmy ułatwiają tworzenie harmonogramu pracy biura. Zarządzanie czynnościami administracyjnym z użyciem Biura GT nie sprawia większych problemów, a program pozwala na kontrolowanie działań wykonywanych w obrębie kilku baz. Do udogodnień należy również funkcja odpowiadająca za raporty rozliczające biuro rachunkowe z klientami.

Biuro GT - Aktualna wersja oraz cena

Najbardziej aktualną wersją Biura GT jest wersja 1.21 HF1, która została wydana w październiku 2020r.  Każda kolejna aktualizacja pozwala na dostosowanie programu do pojawiających się zmian prawnych. Ponadto sztab ekspertów dba o to by ułatwiać użytkownikom działanie – stąd szereg nowych funkcji oraz stałe udoskonalanie tych dotychczasowo działających. Bardzo łatwo można zdobyć najnowszą wersją programu Biuro GT. Aktualizacja może zostać przeprowadzona przez naszych specjalistów, również ze starszych wersji programu. 

Program Biuro GT możemy zakupić  w wersji z abonamentem oraz bez abonamentu. Obie wersje zapewniają użytkownikowi drobne poprawki systemowe oraz pakiet serwisowy. Kilka więcej udogodnień zawiera natomiast program zakupiony w abonamencie. Należą do nich informacje dotyczące m.in.: zmian prawnych czy aktualnych kursów walut. Ponadto Biuro GT w abonamencie zapewnia również otrzymywanie ulepszeń pocztą oraz specjalnej oferty dla Klubowiczów InsERT. Koszt programu Biuro GT to 699 zł.