oprogramowanie foodsoft reklama

Charakterystyka programu dla restauracji FOODSOFT

FOODSOFT – inteligentny, nowoczesny system, wspierający zarządzanie oraz funkcjonowanie pojedynczych lokali z branży gastronomicznej oraz całych, dużych sieci gastronomicznych. Klientami Firmy Foodsoft.PL są zarówno właściciele pojedynczych placówek branży HoReCa, jak również ogólnoświatowe sieci gastronomiczne. Polityka Foodsoft stawia na pierwszym miejscu dbałość o interesy Klienta oraz o jego zadowolenie, dzięki czemu wyróżnia się licznymi wdrożeniami systemu, w kraju i za granicą. Wszechstronna skalowalność zapewnia komfortowe dostosowanie programu do indywidualnych potrzeb poszczególnych klientów bez względu na to, czy posiadają pub, kawiarnię, klub, restaurację czy sieć obiektów gastronomicznych. System daje również możliwość zarządzania i kontroli dowolnego lokalu z każdego miejsca na Ziemi, w oparciu o wykorzystanie komputerów, laptopów, tabletów a nawet smartfonów oraz Internetu. Potrzebując programu dla restauracji śmiało możesz wybrać Foodsoft. 

Funkcjonalność programu FOODSOFT:

Kompletna i nieprzerwana kontrola nad pracownikami, sprzedażą i stanem lokalu – również za pośrednictwem Internetu

  • Możliwość zarządzania gospodarką magazynową oraz pełna kontrola magazynu
  • Udoskonalenie oraz maksymalne skrócenie czasu obsługi klientów w zakresie sprzedaży kelnerskiej, sprzedaży z dostawą, obsługi zamówień zaliczkowych, szybkich i pozostałych innych rodzajów sprzedaży
  • Kompletne zarządzanie lokalami sieciowymi

Podstawa systemu i moduły dodatkowe w programie FOODSOFT

System Foodsoft charakteryzuje budowa modułowa. Zawiera dwie części podstawowe oraz szereg modułów dodatkowych, zwiększających zakres dostępnych funkcjonalności. Na rozpoczęcie działania wystarczy wykupić licencję na podstawę systemu – do realizacji sprzedaży oraz Boss, realizujący funkcje zarządzające i definiujące parametry pracy lokalu. Tylko tyle aby zacząć sprzedawać i zarządzać lokalem gastronomicznym. W miarę rozwoju lub w odpowiedzi na zaistniałe potrzeby, można rozbudowywać system o kolejne moduły oferujące dodatkowe funkcjonalności.

MODUŁY PROGRAMU, DZIĘKI KTÓRYM SYSTEM MOŻE WIĘCEJ

- RCP – kontrola czasu pracy poszczególnych pracowników/sprawdzanie list obecności

- MAGAZYN – pełna obsługa magazynu centralnego oraz jego kontrola

-DELIVERY – obsługa zamówień telefonicznych

- ANALIZY – własne raporty OLAP (szczegółowe raporty i analizy)

- ZAMÓWIENIA SPECJALNE – obsługa wszelkich zamówień zaliczkowych

- KDS – elektroniczny ekran kucharza oraz menadżer realizacji zamówień

- CATERING – sporządzanie ofert i kosztorys zamówień cateringowych

PROMOCJE I PODPOWIEDZI - szereg narzędzi zwiększających sprzedaż (automatyczne rabaty, promocje i podpowiedzi kroków sprzedaży)

- EKSPORT FINANSE/KSIĘGOWOŚĆ – integracja z wybranymi systemami F-K

Wykupując licencję na wybrane moduły, zostają one aktywowane w systemie i stanowią jego integralną zawartość, dostępną z poziomu podstawowego, jak i Boss.

Analizy oraz Magazyn Centralny umożliwiają zbudowanie dedykowanego systemu informatycznego do Centralnego Zarządzania Sieciami Gastronomicznymi.

Usługi związane z FOODSOFT system

Obok oprogramowania zainstalowanego w lokalu oraz tych na komputerach kadry zarządzającej lokalem, Foodsoft może zostać rozszerzony o usługi abonamentowe, zapewniające jeszcze większą wygodę korzystania z systemu oraz wyższy stopień bezpieczeństwa danych lokalu.

  • ONLINE – zdalna kontrola lokalu przez WWW
  • DATA PROTECT – zdalna kopia bezpieczeństwa

GOSPODARKA MAGAZYNOWA

EFEKTYWNE zarządzanie magazynem - kontroluj ceny dostaw oraz stany magazynowe

Moduł magazynowy daje możliwość pełnej kontroli nad wszystkimi zdarzeniami związanymi z magazynami. System całościowo kontroluje stany magazynowe bieżące, minimalne, maksymalne, receptury oraz rozchodowanie towarów na bieżąco – umożliwia to kontrolowanie zapasów surowców oraz ich braki. Magazyn, z powodzeniem można obsługiwać bezpośrednio z terminala, dzięki czemu dokumenty może przyjmować obsługa w trakcie bieżącej pracy w lokalu. Dokumenty magazynowe można wprowadzać w dwójnasób – do bufora lub bezpośrednio do kartotek magazynowych. Ponadto system obsługuje również dokumenty „transferowe”, przesyłane pomiędzy punktami lokalowymi drogą elektroniczną, jak również wystawia zamówienia do magazynu centralnego.

MOBILNOŚĆ

Praca mobilnych urządzeń, w oparciu o najpopularniejsze środowisko Android pozwala na swobodny wybór sprzętu wśród szerokiej oferty urządzeń typu tablet lub smartfon. Umożliwia to klientowi najkorzystniejszy wybór, zarówno ze względu na funkcjonalność, jak i na cenę.

Dzięki przyjmowaniu zamówień za pomocą mobilnego bonownika oszczędzamy czas oraz zwiększamy obszar i szybkość obsługi – zyskujemy zadowolonego, sprawnie obsłużonego klienta. Rozwiązanie to cieszy się szczególnym powodzeniem w lokalach z ogródkami oraz w lokalach wielopoziomowych czy z dużą ilością sal.

NAJWAŻNIEJSZE CECHY:

- prosty, czytelny i intuicyjny interfejs z widokiem stolików oraz listą zamówień

- obsługa drukarek bonowych oraz systemu KDS

- błyskawiczna synchronizacja danych z terminalem stacjonarnym

- możliwość wprowadzania zamówień poza zasięgiem Internetu ( po wejściu w zasięg WIFI następuje automatyczna synchronizacja i uaktualnienie zamówienia)

- gama funkcjonalności do modyfikacji zamówień

- aktualizowanie zmian w systemie oraz na wydrukach

KORZYŚCI SYSTEMU:

- błyskawiczne wprowadzanie zamówień przez obsługę – w obecności klienta

- natychmiastowa informacja do kuchni jakie potrawy mają być przygotowywane

- maksymalnie skrócony czas od zamówienia do realizacji, co wpływa na zadowolenie klienta

- płynna i szybka obsługa dzięki temu, że kelner nie traci czasu na każdorazowe podejście do terminala

- obsługa może wprowadzić zamówienie będąc poza zasięgiem WIFI

- szybka transmisja danych nawet przy słabym WIFI

CENTRALNE ZARZĄDZANIE

FOODSOFT zapewnia również w pełni funkcjonalne rozwiązania do zarządzania sieciami lokali gastronomicznych, spożywczych oraz cukierniczo – piekarniczych. Rozwiązania te oferują prostą i sprawną obsługę wielu lokali, bez względu na ich położenie geograficzne.

NAJWAŻNIEJSZE CECHY:

- centralne zarządzanie poszczególnymi produktami, grupami produktów oraz cennikami ( każda zmiana jest na bieżąco aktualizowana i wprowadzana do wszystkich lokali)

- centralny system raportowania – szereg zbiorczych i przekrojowych analiz w oparciu o tabele przestawne wg dowolnie definiowanych kryteriów

- możliwość definiowania produktów zarówno z Centrali jak i z poziomu lokalu

- możliwość dostępu oraz wydruku wszystkich rejestrów i raportów lokalu w centrum analitycznym

KORZYŚCI SYSTEMU:

- użytkownik w Centrali ma możliwość ma możliwość podejmowania szybkich i celnych decyzji dotyczących całej sieci ( w tym między innymi: cen, zakupów, promocji) mając komplet niezbędnych informacji dostępnych w jednym miejscu, dowolnie skonfigurowane i wszechstronnie zanalizowane

- wyjątkowa oszczędność czasu dzięki centralnej automatyzacji procesu aktualizacji danych ( przy jej braku każdą zmianę trzeba by wprowadzić oddzielnie)

- natychmiastowa reakcja użytkownika na szybko zmieniające się okoliczności, dzięki przekazywaniu danych on-line ( szczególnie szybka reakcja na powstałe zagrożenia lub nieprzewidziane sytuacje)

- zmniejszenie kosztów oraz czasu zarządzania siecią dzięki uproszczonym i w pełni zautomatyzowanym procedurom tworzenia dokumentów

CENTRALNE ZATOWAROWANIE – centralne zarządzanie magazynami

Dla klientów, którzy posiadają kilka i więcej obiektów gastronomicznych, Foodsoft zapewnia rozwiązanie pozwalające na obsługę zamówień z pojedynczych lokali, wraz z zatowarowaniem ich, przez główny magazyn sieci. Założono, iż zarządzanie siecią placówek poprzez system informatyczny , nie powinno być trudniejsze niż zarządzanie jednym lokalem. Analogiczne, w przypadku zarządzania całą gospodarką magazynową w sieci, Foodsoft w bardzo prosty i przejrzysty sposób pozwala na centralne zatowarowanie oraz kontrolę magazynów w poszczególnych lokalach, wraz z kompletnym obiegiem dokumentacji. System ten nabiera szczególnego znaczenia w przypadku sieci działających w oparciu o franczyzę, gdzie całe zaopatrzenie poszczególnych lokali dysponowane jest z magazynu centralnego. Cechą charakterystyczną dla takiego zaopatrzenia jest to, że całość dokumentów przesyłana jest drogą elektroniczną i na każdym etapie możliwa jest modyfikacja lub korekta generowanych dokumentów.

MAGAZYN CENTRALNY – obieg dokumentów

- ręczne lub automatyczne wprowadzanie zamówień do realizacji – na podstawie bieżących i minimalnych stanów magazynowych w danym lokalu

- dokument zostaje automatycznie przesłany do przypisanego magazynu centralnego (dowolne rozmieszczenie geograficzne oraz ilość magazynów)

- magazyn centralny na podstawie zamówienia generuje dokument przesunięcia towarowego do lokalu zamawiającego (MT)

- lokal zamawiający na podstawie tego dokumentu i po dostawie towaru potwierdza na nim stan faktyczny otrzymanych ilości

- jeśli występują różnice wystawiane są dokumenty korekty, które odsyłane są do magazynu, skąd otrzymano dokument przesunięcia

SYSTEM FOODSOFT TO INWESTYCJA W OSZCZĘDNOŚĆ, W PEŁNI TEGO SŁOWA ZNACZENIU.


oprogramowanie foodsoft pudełko

Rzeczywiste korzyści finansowe, skrócony czas obsługi klienta, obniżenie kosztów funkcjonowania lokalu oraz wprowadzenie standardów działania – to wszystko zapewnia FOODSOFT!

Czas to pieniądz. Frazes? Absolutnie nie!

Pomyśl ile czasu zajmuje przyjęcie zamówienia, przygotowanie i wydanie potrawy. Relatywnie niewiele, zwłaszcza gdy ruch jest mały a w lokalu znajduje się niewielu klientów. Jeśli jednak klientów jest więcej, czas oczekiwania zaczyna się wydłużać. Dochodzą nowi goście a obsługa nadal jest zajęta klientami, którzy przyszli wcześniej. Kelner przyspiesza lawirując z notesem między stolikami, pozornie cierpliwie przyjmując zamówienia. Przecież powinny, jak najszybciej, zostać przekazane do kuchni! A tu, kolejni goście… Atmosfera robi się nerwowa, obsługa spostrzega pytające spojrzenia klientów – Co z moim daniem? Po zbyt długim czasie oczekiwania (40 min!) ktoś wstaje i wychodzi z lokalu. Przecież za rogiem lub ulicę dalej, jest inna restauracja, gdzie na posiłek nie trzeba tyle czekać.

Nasz zrezygnowany i bardzo głodny klient zajmuje miejsce na sali, spogląda na bufet ze stającym na nim terminalem. Na sali sporo gości, słychać delikatny brzęk sztućców i ciche rozmowy. Kelner ze stoickim spokojem, ale bardzo sprawnie, dzięki trzymanemu w dłoni tabletowi, zbiera zamówienia. Bezpośrednio po wpisaniu, automatycznie przesyłane są do kuchni, gdzie pojawiają się na ekranie KDS. Szef kuchni, systematycznie rozdziela je między personel, a wszystko to sprawnie, szybko i bezbłędnie.

Na koniec dnia właściciel restauracji, dzięki części systemu do zarządzania lokalem (eBoss) sprawdza jak „dobra” była sprzedaż. Dzięki raportom oraz dokładnie wyliczonemu foodcostowi wie jaki był dochód danego dnia. Obsługa kelnerska nie zapomina o promocjach i rabatach, pojawiają się one automatycznie, wraz z podpowiedziami kroków sprzedaży. W oparciu o spływające z lokalu dane, stany magazynowe są rozchodowane, ceny dostaw pod kontrolą. Wszystkie elementy systemu harmonijnie współpracują ze sobą zapewniając spokój i najlepszy porządek.

A co z naszym gościem?

Po krótkim czasie (10 min!) pojawił się kelner z apetycznym, świeżo przyrządzonym daniem. Uśmiech klienta mówi sam za siebie, On już wie, że dobrze trafił i wróci tu kolejny raz.

A restauracja, z której zrezygnował? Już o niej nie pamięta! Tylko jej właściciel nie rozumie dlaczego, pomimo wyśmienitych dań, klienci nie chcą czekać a będąc pierwszy raz, potem już nie wracają.

BEZPIECZEŃSTWO

BEZPIECZEŃSTWO PRZEDE WSZYSTKIM – system, dane, lokal

Bezpieczne logowanie, ograniczenia dostępu

Foodsoft zapewnia rozbudowany i elastyczny system uprawnień pozwalający użytkownikowi nadawać oraz ograniczać dostęp do danych osobom upoważnionym. Osoby korzystające z systemu, bez względu czy jest to właściciel, menedżer czy kelner ma ściśle zdefiniowane uprawnienia, które w razie potrzeby osoba uprawniona może zmienić. Praktycznie każda czynność, którą można wykonać w systemie jest ujęta w konfiguracji uprawnień.

System Foodsoft operuje czterema rodzajami praw:

- dostępu

-dodawania

-edycji

-usuwania

Aby uprościć zarządzanie dostępem do odpowiednich elementów programu podzielono uprawnienia na kategorie:

1) PODSTAWOWE – obejmują wykaz modułów i praw dostępowych programu Boss

2) USTAWIENIA – obejmują wykaz modułów i praw dostępowych programu

3) FORMY PŁATNOŚCI – obejmuje pełny wykaz zdefiniowanych form płatności oraz dostęp do nich

4) RABATY ZDEFINIOWANE – obejmują pełny wykaz zdefiniowanych rabatów oraz dostęp do nich

5) MAGAZYNY – obejmuje wykaz dostępnych dokumentów magazynowych

ARCHIWIZACJA DANYCH – jest wykonywana na terminalu, w siedzibie firmy - AUTOMATYCZNIE