Program Mini – Market

Charakterystyka progrmu Mini - Market

Mini-Market – jest łatwym i intuicyjny programem przeznaczonym do prowadzenia sprzedaży w sklepach sieciowych

Mini-Market umożliwia skupienie całej uwagi obsługi sklepu na prowadzeniu sprzedaży i zajęcie się klienta; wszelkie pozostałe procedury są uproszczone i w pełni zautomatyzowane, np. zamawianie i przyjmowanie towaru do sklepu.

Mini-Market to oprogramowanie dedykowane prowadzeniu sklepów administrowanych przez centralę sieci. W przypadku takiego rozwiązania Mini-Market stanowi ostatnie ogniwo systemu pracujące przy użyciu swojej lokalnej bazy danych i wymieniające dane on-line z bazą centralną. Wszystkie zadania personelu na sklepach są skierowane na sprzedaż oraz obsługę klientów, z kolei inne aktywności są zredukowane do minimum i zautomatyzowane.

Mini-Market można zostać odpowiednio dostosowany do potrzeb dowolnej branży, przy pomocy rozbudowanych możliwości skonfigurowania panelu pracy kasjerów. Panel można skonfigurować zarówno dla potrzeb ekranów dotykowych, jak i zwykłych klawiatur. System pozwala na dowolnie opisane i sparametryzowane np. poprzez przydzielenie do drzewa asortymentów, przez rozmiary, kolory produktów. Do produktów mogą zostać przypisane zdjęcia, wyświetlane na panelach lub też w informacji o towarze.

Mini-Market dzięki wprowadzaniu dostaw w centrali i potwierdzaniu poprawności dostaw na sklepie przy pomocy kolektorów (nie przepisuje się danych) gwarantuje oszczędność czasu przy wprowadzaniu dokumentów dostaw w sklepach.

Mini-Market umożliwia obsłudze w sklepie sprawdzenie stanu towaru w innych punktach siecioraz wykonanie zamówienia dla klienta.

Mini-Market umożliwia obsługę systemów lojalnościowych– tak samo tych opartych na punktach oraz tych na rabatach. Reguły ustalane są centralnie, uwzględnienie reguł rabatowych na transakcjach następuje automatycznie podczas odczytania karty. System lojalnościowy pomaga na konfigurację spersonalizowanej oferty dla klienta.

Mini-Market obsługuje wszystkie urządzania typowe dla sklepu m.in: drukarki fiskalne i paragonowe, wagi przykasowe i etykietujące, sprawdzarki cen, kolektory danych, liczniki klientów, drukarki etykiet.

Mini-Market na bieżąco może wysyłać raporty do Centrali z danymi ze sklepów, m.in. odnośnie tego, jakie sklepy miały obroty, jaką marżę zrealizowały na sprzedanych towarach, jaka ilość gotówki powinna się znajdować w kasetkach w każdym ze sklepów

Mini-Market pozwala na monitorowanie stanów towarów, na bieżąco, w czasie rzeczywistym - zarówno w sklepie, jak i w Centrali - dzięki czemu można ekspresowo podjąć decyzję o dodatkowych dostawach lub przerzuceniu towaru pomiędzy sklepami

Mini-Market obsługuje wersje wielojęzykowe– pozwala to wprowadzić jednorodny system dla całej sieci sklepów, bez względu na kraj i lokalizację.

Zarządzanie siecią sklepów:

Do zarządzania siecią sklepów, w których używa się programu Mini-Market stosowane jest oprogramowanie PC-Market 7 w wersji ze zdalnym zarządzaniem cenami na kasach:


PC-Market 7 w Centrali i Mini-Market w sklepach – jest rozwiązaniem zaprojektowanym z myślą o obsłudze sieci sklepów własnych lub pracujących w ścisłej franczyzie. W takim przypadku funkcję centrali dla programów Mini-Market pełni program PC-Market 7. Za pomocą takiego rozwiązania w centrali automatycznie mamy możliwość skorzystania ze wszystkich funkcjonalności i modułów, jakie oferuje PC-Market 7. Centrala sieci nadzoruje pracę każdego sklepu, administruje asortymentem i cenami, podejmuje decyzje zaopatrzeniowe i analizuje.