Co to jest Sugar CRM?

Sugar CRM jest wysokiej jakości programem stworzonym dla biznesu, które wspomaga zarządzanie relacjami z klientem (CRM – CustomerRelationship Management). Jest to produkt typu Comercial Open Source, który charakteryzuje się dużą elastycznością, co zapewnia otwarty kod źródłowy. Licencja Open Source ma to do siebie, że producent programu udostępnia użytkownikowi kod programisty, dzięki czemu oprogramowanie może być maksymalnie dopasowane do potrzeb przedsiębiorstwa, gdzie będzie używane.

Commercial Open Source z kolei informuje o tym, iż system wydawany jest tak samo w ogólnodostępnej bezpłatnej edycji (SugarCRMCommunity), jak i płatnych edycjach komercyjnych (SugarCRM Enterprise i SugarCRM Professional).

sugar crm logo

Każdy użytkownik ma możliwość pobrania, zainstalowania i bezpłatnego użytkowania edycji SugarCRM Community. Za jej pomocą możemy kompleksowo zarządzać relacjami z klientem poprzez gromadzenie oraz zarządzanie wszystkimi informacjami odnośnie relacji z obecnymi i potencjalnymi partnerami i odbiorcami, a także dostawcami usług. Moduł pozwala wspomagać każdy etap procesu sprzedaży i organizację kampanii masowego mailingu. Sugar CRM pozwala na przeprowadzenie szeroko pojętej analizy wszystkich przeprowadzonych operacji i usprawnieniu procesu decyzyjnego.

System ten pozwala zarządzać wszystkimi zgłoszeniami od klientów oraz obsługę awarii. Sugar CRM dysponuje wspólnym i spersonalizowanym kalendarzem wydarzeń, zaopatrzonych w system powiadomień. System ten został doceniony przez wiele światowych korporacji i przedsiębiorstwa z sektora MŚP, dzięki swojej niezależności, elastyczności i otwartemu charakterowi.