W ofercie InsERT’u pojawiła się również kolejna wersja programu Przelewy 2 – to proste w obsłudze narzędzie umożliwiające drukowanie formularzy poleceń przelewów (zgodnie z używanymi wzorami), a także przelewów do ZUS. Jest to prosty w obsłudze system, który ułatwi swoim użytkownikom codzienne funkcjonowanie. Sprawdzi się on zarówno u osób zatrudnionych w księgowości, jak i w kadrach.

Co istotne program ten może funkcjonować samodzielnie lub we współpracy z pozostałymi systemami InsERT’u tj.: Subiekt 5 EURO, Subiekt 5, Subiekt 4 MEGA, Rewizor 3 EURO, Rewizor 3, Rewizor 2, Rachmistrz 4 EURO, Rachmistrz 4, Rachmistrz 3, Rejestrant, Gratyfikant 3, Gratyfikant 2. W tabeli poniżej zaznaczyliśmy, od której wersji danego programu Przelewy2 są w stanie współpracować. 

Subiekt 5 EURO

od wersji 1.00

Subiekt 5

od wersji 1.00

Subiekt 4 MEGA

od wersji 1.08

Rewizor 3 EURO

od wersji 1.00

Rewizor 3

od wersji 1.00

Rewizor 2

od wersji 1.05

Rachmistrz 4 EURO

od wersji 1.00

Rachmistrz 4

od wersji 1.00

Rachmistrz 3

od wersji 1.04

Rejestrant

od wersji 1.08

Gratyfikant 3

od wersji 1.00

Gratyfikant 2

od wersji 1.01

Oczywiście istnieje również możliwość pracy w oparciu o poprzednie wersje wymienionych programów, jednak niezbędna do tego będzie pomoc opcjonalnych modułów, które zawarte są w systemie Przelewy 2. Warto dodać, iż na płycie CD znajduje się specjalny moduł do Subiekta 4.

Możliwości programu Przelewy 2

Program Przelewy 2 oferuje swoim użytkownikom nie tylko opcję wyboru wzoru wydruku, ale też precyzyjne wykonanie wydruku przelewu, zwracając uwagę na dopasowanie kartek do formularza. Żadnego kłopotu nie sprawia również import dyspozycji przelewu z programów DOS-owych. Ponadto Przelewy 2 pozwalają na wpisanie danych przelewu, zapis do pliku przelewów zmienionych lub dodanych, drukowanie przelewów do ZUS, a także na samodzielne zarządzanie rejestrem kontrahentów i nadawców.

Warto dodać, że za pomocą programu Przelewy 2 możliwa jest edycja parametrów wydruków, która uwzględnia m.in.: druk na oryginale lub na zaprojektowanym wzorcu, wydruk zarówno w kolorze jak i czarno-biały oraz podanie danych właściciela/i.

Wymagania programu Przelewy 2

Podobnie jak w przypadku pozostałych programów z linii InsERT, aby Przelewy 2 spełniały swoje wymagania niezbędny jest komputer z procesorem 80486 (lub z lepszym), 8 MB pamięci Ram oraz około 2 MB wolnego miejsca na dysku twardym. Program jest w stanie funkcjonować na systemie Windows 95 i nowszym, a do poprawnego funkcjonowania potrzebna będzie również dowolna drukarka kompatybilna z system Windows. Jego koszt to 100 zł netto.