W artykule przeczytasz między innymi o:

  1. W POSBISTRO

Pojawienie się NIP na paragonie to niezwykle popularny temat na początku 2020 roku. Dotyczy on wszystkich branż, więc również właściciele lokali gastronomicznych muszą się dostosować do nowych przepisów. Wychodząc naprzeciw klientom, firma POSbistro przygotowała instrukcję dodawania NIP na paragon w programie POSbistro.

Przypomnijmy, że od 1 stycznia 2020 roku do uzyskania faktury VAT na podstawie paragonu wymagany jest NIP na tym dokumencie. W przeciwnym razie zarówno kupującym jak i sprzedającym grożą kary. Na naszym blogu również poruszaliśmy temat stosowania NIP na paragonie w TYM miejscu.

Instrukcja dodawania NIP na paragon w programie POSbistro przygotowana jest pod system w wersji 2.8.2. lub nowszy. Jeśli więc mają Państwo starszą wersję oprogramowania należy je zaktualizować.

W POSBISTRO

Operację należy standardowo zacząć od przyjęcia zamówienia i dodania produktów, a następnie kliknięcia w ikonę „Klient” na dolnym panelu.

NIP na paragonie pierwsza grafikaOpcjonalnie można też wykonać to przed zapłatą, w momencie gdy pojawia się ekran płatności. Tam również klikamy opcję „klient”.

NIP na paragonie druga grafikaJeśli klient był już wcześniej zapisany w naszym systemie,

możemy go wyszukać, a następnie zaznaczyć. Gdy podświetli się na niebiesko zamykamy

okno krzyżykiem w rogu.

NIP na paragonie trzecia grafikaNowego klienta musimy z kolei dodać za pomocą okienka „+Nowy klient”. Wtedy wystarczy, że wpiszemy jego NIP, a następnie „Pobierz dane na podstawie NIP” i „Zapisz”. Zostanie on wtedy dodany do naszej bazy.

NIP na paragonie czwarta grafika

Następnie zaznaczamy jego nazwę i klikamy „X”. Jego nazwa powinna pokazywać się zarówno nad zamówieniem jak i w ekranie płatności, co możemy zobaczyć na poniższych zdjęciach.

NIP na paragonie piąta grafika

NIP na paragonie szósta grafika

Pełna instrukcja obsługi dostępna jest na stronie naszego partnera POSbistro.

https://posbistro.com/poradnik/POSbistro_-_NIP_na_paragonie.pdf

W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt.

tel. (12) 656-51-58 /e-mail: sprzedaz@escsa.pl