W artykule przeczytasz między innymi o:

  1. NIP na paragonie w POSBISTRO

Pojawienie się NIP na paragonie to niezwykle popularny temat na początku 2020 roku. Dotyczy on wszystkich branż, więc również właściciele lokali gastronomicznych muszą się dostosować do nowych przepisów. Wychodząc naprzeciw klientom, firma POSbistro przygotowała instrukcję dodawania NIP na paragon w programie POSbistro.

Przypomnijmy, że od 1 stycznia 2020 roku do uzyskania faktury VAT na podstawie paragonu wymagany jest NIP na tym dokumencie. W przeciwnym razie zarówno kupującym jak i sprzedającym grożą kary. Na naszym blogu również poruszaliśmy temat stosowania NIP na paragonie w TYM miejscu.

Instrukcja dodawania NIP na paragon w programie POSbistro przygotowana jest pod system w wersji 2.8.2. lub nowszy. Jeśli więc mają Państwo starszą wersję oprogramowania należy je zaktualizować.

NIP na paragonie w POSBISTRO

Operację należy standardowo zacząć od przyjęcia zamówienia i dodania produktów, a następnie kliknięcia w ikonę „Klient” na dolnym panelu.

Opcjonalnie można też wykonać to przed zapłatą, w momencie gdy pojawia się ekran płatności. Tam również klikamy opcję „klient”.

Jeśli klient był już wcześniej zapisany w naszym systemie, możemy go wyszukać, a następnie zaznaczyć. Gdy podświetli się na niebiesko zamykamy okno krzyżykiem w rogu.

Nowego klienta musimy z kolei dodać za pomocą okienka „+Nowy klient”. Wtedy wystarczy, że wpiszemy jego NIP, a następnie „Pobierz dane na podstawie NIP” i „Zapisz”. Zostanie on wtedy dodany do naszej bazy.

Następnie zaznaczamy jego nazwę i klikamy „X”. Jego nazwa powinna pokazywać się zarówno nad zamówieniem jak i w ekranie płatności, co możemy zobaczyć na poniższych zdjęciach.

Pełna instrukcja obsługi dostępna jest na stronie naszego partnera POSbistro.

https://posbistro.com/poradnik/POSbistro_-_NIP_na_paragonie.pdf

W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt.

tel. (12) 656-51-58 /e-mail: sprzedaz@escsa.pl