W artykule przeczytasz między innymi o:

  1. Eko nadal na Topie
  2. Less waste
  3. Weganizm nad wegetarianizmem
  4. Egzotyczne smaki
  5. Diety pudełkowe

Hamburger, trendy w gastronomi

Rynek gastronomiczny nieustannie się rozwija i niemal w każdym roku możemy dostrzec rozkwit kolejnych jego gałęzi. Przyjrzeliśmy się, w którym kierunku może on podążyć w nadchodzącym sezonie.

Poniżej prezentujemy pięć elementów, które naszym zdaniem odegrają ważną rolę na rynku gastronomicznym w 2020 roku.

Eko nadal na Topie

W 2020 roku producenci uwagę przywiązywać mogą do opakowań, w których przechowywane są artykuły spożywcze. To one generują bowiem mnóstwo niepotrzebnego plastiku i folii, które następnie lądują na śmietnikach i przyczyniają się do zanieczyszczania naszego otoczenia.

Właściciele dużych marek coraz chętniej wspierają działania proekologiczne, a i mniejsi przedsiębiorcy próbują nimi przekonać klientów. Już na początku stycznia sieć restauracji Mc’Donalds wprowadziła do swoich lokali papierowe słomki. Działanie te mają na celu właśnie ograniczenie użycia plastiku. Bycie eko jest teraz modne i wiele wskazuje, że trend ten będzie się rozwijał.

Less waste

Marnowanie jedzenia to również jeden z problemów współczesnego świata, na który coraz chętniej odpowiadają właściciele lokali gastronomicznych. To wyzwanie nie tylko dla szefów kuchni – przygotowujących dania w taki sposób, aby maksymalnie wykorzystać produkty, ale także dla odpowiedzialnego kierownictwa. Często bowiem spotyka się restauracje współpracujące z jadłodajniami dla bezdomnych czy schroniskami. Takich działań w 2020 roku będzie tylko przybywać.

Weganizm nad wegetarianizmem

Postępować będzie również rozwój restauracji wegetariańskich, a przede wszystkich wegańskich. Rezygnacja ze spożycia mięsa bądź produktów odzwierzęcych jest w obecnych czasach niezwykle istotnym elementem stylu życia i coraz więcej ludzi decyduje się na właśnie taki krok. To powoduje wzrost zapotrzebowania na takie lokale, a co za tym idzie ich rozwój i dynamiczną konkurencję.

Egzotyczne smaki

Polacy coraz więcej podróżują, a co za tym idzie chętniej próbują dań z egzotycznych krajów. Wiąże się to z większym popytem na egzotyczne przyprawy i produkty, ale także na restauracje serwujące regionalne dania z zagranicy. Potrawy, które smakowały w trakcie zagranicznych wojaży sprawdzają się jako urozmaicenie menu i skuteczny sposób na przyciągnięcie wymagającego klienta. Oczywiście przy założeniu, że będą smakować tak samo jak za granicą.

Diety pudełkowe

Brak czasu na regularne przyrządzanie i spożywanie posiłków negatywnie obija się na zdrowiu człowieka. Dlatego coraz częściej wszyscy zapracowani, którzy pragną troszczyć się o własne ciało decydują się, żeby przygotowanie posiłków zlecać profesjonalistom. Na taką potrzebę odpowiadają wszelakie diety pudełkowe, które dopasowane są do indywidualnych wymagań konsumenta. To również element, który się rozwija i w 2020 roku będzie tylko przybywać firm cateringowych oferujących właśnie takie usługi.

Niezależnie, czy któryś z prezentowanych trendów jest Wam szczególnie bliski czy też nie warto zastanowić się nad wprowadzeniem delikatnych zmian w ofercie. W myśl zasady „kto się nie rozwija, ten się cofa”. My natomiast możemy zawsze podpowiedzieć w zakresie oprogramowania do zarządzania lokalem gastronomicznym. Na tej branży znamy się jak mało kto.