Z początkiem kwietnia 2024 roku nastąpią istotne zmiany w systemie VAT dotyczące zarówno produktów spożywczych, jak i usług kosmetycznych. 

Produkty takie jak przetwory mięsne i rybne, produkty mleczarskie, jaja, naturalny miód, orzechy, przetwory warzywne i owocowe, tłuszcze jadalne oraz produkty zbożowe. Do tej pory korzystały one z zerowej stawki VAT, będą teraz objęte 5% stawką. To zakończenie okresu obniżonego VAT, wprowadzonego jako środek antyinflacyjny.

W sektorze usług kosmetycznych obserwujemy znaczącą zmianę, gdzie stawka VAT zostanie zredukowana z 23% do 8% na takie usługi jak zabiegi pielęgnacyjne, manicure i pedicure, stylizacje brwi i rzęs, przekłuwanie uszu oraz porady dotyczące pielęgnacji urody. Zmiana ta nie obejmuje jednak procedur inwazyjnych, w tym tatuażu, piercingu, usług solarium, masaży i chirurgii plastycznej, które nie kwalifikują się do obniżonej stawki VAT.

Termin na dostosowanie urządzeń jest napięty, gdyż tylko do 31 marca wydajemy paragony według aktualnych stawek. Od 1 kwietnia obowiązywać będą nowe stawki.

Serdecznie zachęcamy do kontaktu w celu ustalenia wygodnego terminu w naszym serwisie fiskalnym.

Skontaktuj się z nami pod numerem:

+48 12 656 51 58 (ul. Mieszczańska 19, 30-313 Kraków)

lub

+48 12 656 33 64 (Os. Teatralne 3, 31-945 Kraków).