x2system logo

W ostatnim czasie pojawiła się nowa funkcjonalność, która niewielkim kosztem pozwalają zwiększyć ilość stanowisk obsługi klienta. Jest to możliwość podłączenia zwykłej kasy fiskalnej (koszt urządzeń już od 1000 zł. netto) do programu X2 System.

Rozwiązanie jest zaimplementowane w module zarządzania hotelem X2 Hotel i X2 Manager do zarządzania restauracją.

Rozwiązanie jest interesujące bo bez dodatkowych opłat pozwala wysłać do kasy fiskalnej wybrana grupę towarów z menu. Kasa fiskalna natomiast przekazuje wynik sprzedaży do systemu.

x2system

Ta funkcjonalność ma ograniczenia bo kasa fiskalna w odróżnieniu od stanowiska typu POS nie potrafi przechowywać otwartych rachunków ani bonować na kuchnię.
Takie rozwiązanie należy stosować do obsługi szybkiej sprzedaży gotowych produktów na barze, obsługę tymczasowego stanowiska (ogródek) lub jako rozwiązanie zastępcze na wypadek awarii systemu.
Można też potraktować to jako ekonomiczne rozwiązanie przejściowe, na początek potrzebujemy kasę fiskalną i X2Managera a w miarę rozwoju restauracji dokupujemy stanowiska typu POS, drukarkę fiskalną , bonową i niezbędne oprogramowanie.